16 mln Polaków wyjedzie w tym roku na wakacje

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

16 mln Polaków wyjedzie w tym roku na wakacje
Posted by

16 mln Polaków wyjedzie w tym roku na wakacje

Polacy coraz chętniej jeżdżą na wakacje

 

16 mln Polaków wyjedzie w tym roku na wakacje. To o milion więcej niż w roku 2014. Większość wyjeżdżających zdecyduje się na wypoczynek w kraju. Ci, którzy wybiorą się za granicę, najczęściej odwiedzą Grecję, Chorwację, Hiszpanię i Włochy. Wielu z nas na czas wyjazdu zamierza wykupić ubezpieczenie.

Od tego, gdzie spędzimy wakacje – w kraju lub za granicą – bardzo często zależy to, czy wyjazd zorganizujemy sobie samodzielnie czy skorzystamy z oferty biura podroży. „Temu ostatniemu rozwiązaniu sprzyjają ceny usług turystycznych, niezmienione od zeszłego lata” – zauważa w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Krzysztof Piątek. Średni koszt planowanego wyjazdu zagranicznego wyniesie ponad 2600 zł na osobę (wzrost o 244 zł), podczas gdy krajowego – 1321 zł.

Przeciętnie wyjedziemy na 11 dni, najczęściej w dwie osoby (45%) lub samemu (25%). Jak mówi prezes Mondial Assistance Tomasz Frączek: „Obserwujemy wzrost wyjazdów wśród singli. Być może to oni sprawiają, że na wakacjach oprócz zwiedzania i odpoczywania dużym zainteresowaniem cieszy się poznawanie nocnego życia miasta”.

W podróż nadal bardzo często udajemy się własnym samochodem (67%), głównie tyczy się to wyjazdów krajowych. Gdy wybieramy się za granicę, preferujemy samolot (61%). Większość z nas nie ma obaw co do wyjazdu. Część osób niepokoi się jednak o pogodę, zdrowie czy też bezpieczeństwo.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

1 0 1271 22 czerwca, 2015 Ciekawostki, News, Turystyka 22 czerwca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.