Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Aż 86% Polaków ceni sobie wspólne posiłki z bliskimi
Posted by

Aż 86% Polaków ceni sobie wspólne posiłki z bliskimi

Wspólny czas przy stole służy nie tylko posiłkom

Aż 86% Polaków ceni sobie wspólne posiłki z bliskimi. Niestety, tylko 25% jada z nimi codziennie. Powód? Różny plan dnia członków rodziny oraz zbyt duża ilość pracy uniemożliwiają nam częste spotkania przy stole.

Według badania „Polacy przy stole” ograniczony czas nie pozwala nam na długie delektowanie się atmosferą wspólnego posiłku. Zazwyczaj (u 83% badanych) trwa on do 30 min, przy czym ponad połowa Polaków uważa, że to za krótko. Niektórzy z nas czas spędzony razem przy stole chcieliby wydłużyć nawet do 2 godz.

Podczas posiłku Polacy rozmawiają (70%), oglądają telewizję (50%), słuchają radia (21%) czy nawet korzystają z telefonu (18%) lub internetu (17%). „Jest to idealna okazja do dyskusji, wymiany poglądów, przedstawienia relacji z naszego życia, jak również do żartów i zabawy. Możemy wówczas budować i podtrzymywać więzi rodzinne” – mówi serwisowi infoWire.pl Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektor ds. korporacyjnych z Coca-Cola HBC Polska.

Ważne jest dla nas nie tylko samo jedzenie, lecz także przygotowywanie posiłków dla najbliższych. Integruje to rodzinę. Posiłki lubi przygotowywać aż 78% badanych. „Zazwyczaj zajmują się tym dorośli. Warto jednak angażować też najmłodszych członków rodziny. W ten sposób zacieśniamy więzi oraz przekazujemy dzieciom cenną wiedzę o tym, jak dobrze i zdrowo przyrządzać posiłki” – podkreśla ekspertka.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: własność redakcji

4 0 1008 14 kwietnia, 2017 Ciekawostki, News, Zdrowie 14 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.