Bankructwo w Norwegii - liczba wzrasta

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Bankructwo w Norwegii – liczba wzrasta
Posted by

Bankructwo w Norwegii – liczba wzrasta

Bankructwo w Norwegii

2013 to najgorszy rok od 2009 pod względem liczby bankructw norweskich firm. Szczególnie złe wieści płyną z branży budowlanej. Jak ominąć pułapki i ocalić własną firmę?

Brønnøysundregistrene informuje, że w czerwcu tego roku liczba bankructw firmowych wzrosła o 13% w stosunku do roku poprzedniego. W czerwcu aż 307 firm w całej Norwegii ogłosiło upadłość. Kryzys najbardziej dotknął okręgi: Troms, Buskerud, Oppland, Finnmark, Oslo, Vest-Agder i Sør-Trøndelag. Najlepiej jest w Hedmark i Telemark, gdzie liczba zgłaszanych upadłości nie zmieniła się lub wzrosła tylko symbolicznie.

„Budowlanka” najsłabiej

Najwięcej firm upadło w ostatnich tygodniach w branży budowlanej – aż 45 ogłosiło upadłość. Większość to nieduże, rodzinne przedsiębiorstwa, ale dołek finansowy dotknął też kilku gigantów. Kryzys zmiata z rynku również drugą na czarnej liście branżę restauracyjną oraz małe punkty handlowe.

Ze statystyk wynika, że najlepiej radzą sobie przedsiębiorstwa oferujące usługi elektryczne. Upadłość rzadko ogłaszają też firmy działające w branżach: edukacyjnej, zdrowotnej, rolniczej oraz rybacy.

Bankructwo to w rozumieniu prawnym sytuacja, w której firma staje się niewypłacalna, a wierzyciele zaczynają wspólnie dochodzić niewypłaconych roszczeń. W Norwegii procedura upadłościowa rozpoczyna się w sądzie rejonowym i jest w całości regulowana przez prawo upadłościowe z roku 1984, w tym Ustawę Upadłościową. Warto zaznaczyć, że ustawa ta nie reguluje sposobów uiszczania należności osób prywatnych wobec ich wierzycieli.

 

Więcej szczegółów mogą Państwo przeczytać na: www.pomoc-w-norwegii.com

 

Fot: sxc.hu

14 0 1486 15 września, 2013 Biznes, News 15 września, 2013

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.