Biometryczna karta zbliżeniowa w Polsce

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Biometryczna karta zbliżeniowa w Polsce
Posted by

Biometryczna karta zbliżeniowa w Polsce

W przyszłym roku polscy klienci potwierdzą płatność odciskiem palca z biometryczną kartą zbliżeniową od MasterCard i Zwipe

 

Warszawa, 21 października 2014 r. – Firmy MasterCard i Zwipe poinformowaly o współpracy, której celem jest stworzenie pierwszej na świecie zbliżeniowej, biometrycznej karty płatniczej ze zintegrowanym czujnikiem odcisku palca. Prezentacja karty odbyła się po udanym programie pilotażowym, przeprowadzonym wspólnie z norweskim Sparebanken DIN. Biometryczna karta płatnicza to odpowiedź na zapotrzebowanie na szybkie i wygodne rozwiązanie płatnicze, spełniające wszystkie współczesne standardy bezpieczeństwa.

Karta Zwipe MasterCard® jest pierwszą na świecie zbliżeniową kartą płatniczą chronioną odciskiem palca. Zawiera ona zintegrowany czujnik biometryczny oraz technologię uwierzytelnienia biometrycznego dostarczoną przez firmę Zwipe. Karta została także wyposażona w zabezpieczenie EMV oraz funkcję płatności zbliżeniowych PayPass™. Dzięki Getin Bankowi, już w 2015 roku będą mogli skorzystać z niej pierwsi polscy klienci.

Mówiąc o nowej karcie, Ajay Bhalla, Prezes Enterprise Security Solutions w MasterCard stwierdził: Wierzymy, że będziemy w stanie zatwierdzić transakcję bez konieczności stosowania haseł lub numerów PIN. Pomóc może nam w tym uwierzytelnienie biometryczne. Jednak jednocześnie musimy zapewnić, by stosowana w tym rozwiązaniu technologia, gwarantowała klientom bezpieczeństwo, a także prostotę i wygodę użytkowania. Wyniki pierwszej próby, dokonanej przez firmę Zwipe, są bardzo zachęcające.

Karta Zwipe MasterCard to pierwsze tego typu połączenie bezpieczeństwa uwierzytelnienia biometrycznego z prędkością i wygodą płatności zbliżeniowych. Odcisk palca właściciela karty jest przechowywany bezpośrednio na niej, a nie na zewnętrznym serwerze. Aktywacja karty następuje poprzez zeskanowanie odcisku palca, po czym można dokonać płatności zbliżeniowej. Uwierzytelnienie biometryczne zastępuje także konieczność wprowadzania kodu PIN, umożliwiając posiadaczom kart dokonywanie płatności o dowolnej wartości, w przeciwieństwie do innych kart zbliżeniowych dostępnych na rynku.

Podczas piątkowego debiutu biometrycznej karty Zwipe MasterCard w Londynie, zaprezentowano także przeprowadzoną przez Getin Bank, pierwszą transakcję płatniczą, wykonaną przy użyciu biometrycznej karty debetowej.

Bezpieczeństwo codziennych płatności to podstawa działalności firmy MasterCard. Aby mieć pewność, że jesteśmy o krok przed oszustami i zapewniamy bezproblemowe rozwiązanie płatnicze, w dalszym ciągu będziemy współpracować z takimi innowatorami, jak firma Zwipe, gdyż to konsumenci zdecydują, w jaki sposób chcą dokonywać płatności – dodał Ajay Bhalla.

Aktualnie firma Zwipe pracuje nad następną generacją karty, która ma się pojawić na rynku w 2015 roku. Ma ona mieć takie same wymiary co standardowa karta płatnicza i współpracować ze wszystkimi terminalami na rynku, jednocześnie pobierając z nich energię niezbędną do dalszego działania.

Kim Humborstad, założyciel i dyrektor generalny firmy Zwipe, dodał – Reakcja na nasz pilotażowy projekt, realizowany wspólnie z firmą Sparebanken DIN, była bardzo pozytywna. Posiadaczom kart podobała się łatwość korzystania z dodatkowego zabezpieczenia. Spotkaliśmy się także z wyjątkowo dobrą reakcją ze strony uczestniczących w pilotażu sprzedawców detalicznych. Dzięki temu projektowi wszyscy jego uczestnicy zdobyli bezcenne informacje zwrotne od klientów oraz doświadczenie, które zostanie z pewnością wykorzystane w dalszych pracach.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony: infowire.pl

fot: freeimages.com

2 0 1537 22 października, 2014 Bez kategorii, News, Rozmaitości 22 października, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.