Cudzoziemcy zainteresowani krakowskim rynkiem nieruchomości

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Cudzoziemcy zainteresowani krakowskim rynkiem nieruchomości
Posted by

Cudzoziemcy zainteresowani krakowskim rynkiem nieruchomości

Cudzoziemcy zainteresowani krakowskim rynkiem nieruchomości. Kryzys w nieruchomościach idzie w zapomnienie

10 proc. apartamentów sprzedawanych w Polsce trafia w ręce obcokrajowców. W Krakowie największym zainteresowaniem cieszą się odrestaurowane kamienice na Starym Mieście i nowe projekty w prestiżowych lokalizacjach. Średnia cena dla całego Krakowa to ponad 6 tys. zł za 1 mkw., natomiast dla segmentu premium ceny te są nawet kilkakrotnie wyższe. Rynek mieszkaniowy kryzys ma za sobą.

– Analizując sam Kraków, możemy stwierdzić, że szczególnym zainteresowaniem obcokrajowców cieszą się inwestycje zlokalizowane w obrębie Starego Miasta – mówi Jakub Tamborowski, kierownik biura sprzedaży Echo Investment. – Tutaj mieszkania kupują osoby ceniące przede wszystkim walory turystyczne, pragnące cieszyć się urokami Starego Miasta, mając je na wyciągnięcie ręki.

Cudzoziemcy interesują się również innymi prominentnymi i drogimi lokalizacjami, takimi jak Stare Dębniki, Zwierzyniec czy Wola Justowska.

– Stare Miasto jest najdroższym punktem na mapie Krakowa. Tutaj ceny dochodzą do 25 tys. złotych za metr kwadratowy – mówi Tamborowski.

Okolice rynku przyciągają głównie osoby kupujące w celach inwestycyjnych, często pochodzące spoza Krakowa. Natomiast mieszkańcy miasta coraz bardziej skłonni są zamieszkać w kameralnej inwestycji, z daleka od wielkomiejskiego i turystycznego zgiełku, jak Wola Justowska czy Stare Dębniki. Jak zapewnia Tamborowski, te lokalizacje są również atrakcyjne dla obcokrajowców. Przede wszystkim dla tych związanych z Krakowem biznesowo, choć także – ze względu na bliskość głównych atrakcji turystycznych – interesują się nimi osoby chcące korzystać z atmosfery miasta.

– Porównując ostatni kwartał do kilku poprzednich, zauważymy, że następuje stabilizacja rynku. Dotychczas stale zwiększała się oferta nowych mieszkań, w ostatnim czasie trend ten jednak nieco wyhamował, co pozwala na utrzymanie dzisiejszego poziomu cen – mówi Tamborowski.

To oznacza, że w najbliższych miesiącach ta stabilizacja będzie się utrzymywać. Nie ma mowy o powrocie kryzysu na tym rynku, uważa Tamborowski.

– Zdecydowanie możemy mówić o tym, że kryzys minął. Natomiast branża deweloperska, zwłaszcza jeżeli chodzi o rynek mieszkaniowy, wykazuje wyraźne wahania koniunktury, więc w perspektywie kilku najbliższych lat możemy się spodziewać następujących po sobie ożywień i spowolnień – uważa szef biura sprzedaży Echo Investment.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Inwestor

 

Fot: inwestor.newseria.pl

1 0 1282 30 września, 2014 News, Rozmaitości 30 września, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.