Czy Polacy korzystają z carpoolingu

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Czy Polacy korzystają z carpoolingu
Posted by

Czy Polacy korzystają z carpoolingu

Dojazd do pracy nie musi być drogi

Osoby, które chcą zaoszczędzić na codziennych dojazdach do pracy i powrotach do domu, powinny pomyśleć o carpoolingu. Polega on na dzieleniu się z innymi ludźmi miejscem w samochodzie. Za pomocą specjalnej platformy można umawiać się na wspólne przejazdy. Jest to rozwiązanie nie tylko tanie, lecz także przyjazne dla środowiska.

Głównym powodem, dla którego pracownicy coraz bardziej przekonują się do carpoolingu, jest chęć zaoszczędzenia na paliwie dzięki rozłożeniu kosztów na kilka osób. Wspólne dojazdy sprzyjają również zmniejszaniu ruchu drogowego. „Grupka osób wsiada do jednego auta i podróżuje do tego samego biurowca. Skutkiem jest odciążenie zatłoczonego miasta przez rozładowanie korków oraz ograniczenie problemu z parkowaniem” – wyjaśnia w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Karol Wasilewski z Capital Parku.

Carpooling jest też dobry z punktu widzenia środowiska naturalnego. Przyczynia się do redukcji emisji CO2 do atmosfery, co ma wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy. „Dodatkowym pozytywnym aspektem jest integracja podróżujących. Osoby pracujące w tym samym budynku dzięki wspólnym przejazdom mogą się lepiej poznać” – zauważa rozmówca.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

0 0 960 13 lipca, 2015 Ciekawostki, News 13 lipca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.