Czy Polacy powinni dbać o bezpieczeństwo swoich dokumentów

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Czy Polacy powinni dbać o bezpieczeństwo swoich dokumentów
Posted by

Czy Polacy powinni dbać o bezpieczeństwo swoich dokumentów

SMS uratuje przed złodziejem?

Atmosfera gorącego lata, zatłoczone kurorty i pełne plaże sprzyjają zarówno naszej nieuwadze, jak i złodziejom. W takich warunkach łatwo o kradzież dowodu osobistego i wykorzystanie naszych danych osobowych w celu wyłudzenia kredytu. Szczególnie w tym okresie powinniśmy więc dbać o bezpieczeństwo naszych dokumentów.

– Zjawisko prób wyłudzeń na czyjeś dane nie jest czymś abstrakcyjnym. Codziennie takich zdarzeń jest jest kilkadziesiąt. W związku z tym musimy być bardzo przezorni i ostrożni i musimy pilnować naszych dokumentów. W sytuacji gdy coś się z dowodem wydarzy musimy go jak najszybciej zastrzec – mówi newsrm.tv Marcin Gozdek, doradca zarządu ds. strategii Biuro Informacji Kredytowej.

Bezpłatnie jednym kliknięciem myszki można to zrobić za pomocom portalu bik.pl. Informacja o zastrzeżeniu w ciągu kilku minut dociera do wszystkich banków w Polsce. Zostaje ona przekazana do ogólnokrajowego systemu Dokumenty Zastrzeżone, prowadzonego przez Związek Banków Polskich. W trybie on-line wszystkie polskie banki oraz pozostałe podmioty np. operatorzy telefonii komórkowej, Poczta Polska, zostają powiadomione o wyłączeniu dokumentu z obiegu. Dzięki temu osoba niepowołana nie będzie mogła posłużyć się naszym dowodem w celu wyłudzenia kredytu, czy zaciągnięcia innych zobowiązań.

Chronieni możemy być także nawet, gdy nie wiemy, że zgubiliśmy dokument. Jak? Za pomocą powiadomień SMS. Gdy ktoś będzie próbował wziąć kredyt na nasze dane. Specjalny alert przesłany za pomocą maila i SMS-a powiadamia nas za każdym razem, gdy w BIK pojawi się pytanie o historię kredytową. Jak działa usługa wyjaśnia Marcin Gozdek, doradca zarządu ds. strategii Biuro Informacji Kredytowej.

 

Źródło: Agencja Informacyjna Newsrm TV – newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

3 0 1184 05 sierpnia, 2016 Ciekawostki, News 5 sierpnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.