Czy Polki w ciąży powinny obawiać się grypy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Czy Polki w ciąży powinny obawiać się grypy
Posted by

Czy Polki w ciąży powinny obawiać się grypy

Grypa niebezpieczna dla kobiet w ciąży

Temat szczepienia się kobiet w ciąży przeciw grypie ciągle wzbudza wiele emocji. Okazuje się jednak, że kobiety w ciąży i te, które starają się o dziecko mogą szczepić się przeciw grypie i jest to bezpieczne zarówno dla ciężarnej jak i płodu. Kobiety w ciąży chorują na grypę z podobną częstotliwością jak populacja generalna, jednak w przypadku ciężarnych powikłania pogrypowe mogą być znacznie poważniejsze.

Mimo wysokiego ryzyka wystąpienia powikłań grypy, niewiele kobiet szczepi się przeciw tej chorobie. Jak mówi newsrm.tv dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch: „Stan zaszczepienia przeciwko grypie u kobiet w ciąży zarówno w naszym kraju jak i w wielu innych krajach jest niski, znacznie poniżej tego oczekiwanego i zalecanego. Wynika to z wielu powodów. Zarówno kobiety jak i lekarze, którzy sprawują opiekę nad kobietami ciężarnymi wyrażają obawy co do bezpieczeństwa, skuteczności i potrzeby szczepień przeciwko grypie. I przede wszystkim brak rekomendacji lekarza, odpowiada za ten niski stan zaszczepienia przeciwko grypie w tej szczególnej grupie pacjentek”.

 

Źródło: Agencja Informacyjna Newsrm TV – newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

3 0 1522 06 stycznia, 2017 News, Zdrowie 6 stycznia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.