Czy Polki w ciąży powinny obawiać się grypy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Czy Polki w ciąży powinny obawiać się grypy
Posted by

Czy Polki w ciąży powinny obawiać się grypy

Grypa niebezpieczna dla kobiet w ciąży

Temat szczepienia się kobiet w ciąży przeciw grypie ciągle wzbudza wiele emocji. Okazuje się jednak, że kobiety w ciąży i te, które starają się o dziecko mogą szczepić się przeciw grypie i jest to bezpieczne zarówno dla ciężarnej jak i płodu. Kobiety w ciąży chorują na grypę z podobną częstotliwością jak populacja generalna, jednak w przypadku ciężarnych powikłania pogrypowe mogą być znacznie poważniejsze.

Mimo wysokiego ryzyka wystąpienia powikłań grypy, niewiele kobiet szczepi się przeciw tej chorobie. Jak mówi newsrm.tv dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch: „Stan zaszczepienia przeciwko grypie u kobiet w ciąży zarówno w naszym kraju jak i w wielu innych krajach jest niski, znacznie poniżej tego oczekiwanego i zalecanego. Wynika to z wielu powodów. Zarówno kobiety jak i lekarze, którzy sprawują opiekę nad kobietami ciężarnymi wyrażają obawy co do bezpieczeństwa, skuteczności i potrzeby szczepień przeciwko grypie. I przede wszystkim brak rekomendacji lekarza, odpowiada za ten niski stan zaszczepienia przeciwko grypie w tej szczególnej grupie pacjentek”.

 

Źródło: Agencja Informacyjna Newsrm TV – newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

3 0 1379 06 stycznia, 2017 News, Zdrowie Styczeń 6, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.