Drogi w Norwegii - inwestycje budowlane

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Drogi w Norwegii – inwestycje budowlane
Posted by

Drogi w Norwegii – inwestycje budowlane

Kwota przeznaczona na inwestycje w infrastrukturę drogową norweskich samorządów stanowi 67,3% ogółu środków przeznaczanych na wydatki majątkowe.

 

Budowa tuneli to 21,7%, a konstrukcja mostów 11,0%. Zapowiedziane przedsięwzięcia w okresie 2015-2017 to 54,9% wszystkich znanych planów inwestycyjnych zarejestrowanych w bazie „Byggfakta”.

Geografia

Wykres no 2. obrazuje geograficzne różnice w poziomie wielkości inwestycji według wskaźnika PKB na jednego mieszkańca. Średnia wartość inwestycji na jednego mieszkańca w skali kraju wynosi 105 619 NOK. Zauważyć można jednak znaczne odchylenia od tej wartości, w zależności od regionu.

Regiony, z przeważającym kolorem niebieskim, charakteryzują się 30% nadwyżką inwestycyjną w stosunku do średniej krajowej. Okręgi oznaczone na czerwono reprezentują poziom inwestycji poniżej 30% wartości uśrednionej.

Kolorem zielonym zaznaczono natomiast regiony stanowiące ok. 30% średniej krajowej. W regionach Aust-Agder, Vest-Agder, Sogn og Fjordane zaplanowano dwa razy większe inwestycje niż wskazywałaby na to średnia krajowa. Natomiast w dystryktach Hedmark i Vestfold planowane nakłady finansowe w dziedzinach mostów, dróg i tuneli są mniejsze niż połowa uśrednionego wskaźnika w skali kraju.

Inwestycje

Inwestycje zaplanowane na 2016 rok w znacznym stopniu przewyższają plany inwestycyjne z roku wcześniejszego.

Największe zaległości w realizacji zaplanowanych projektów obserwuje się w regionie Hordaland, na kolejnych miejscach plasują się natomiast okręgi Akershus, Buskerud Rogaland i Nordland.

Biorąc pod uwagę wyłącznie okres 2015-2017, największą liczbę planowanych inwestycji odnotowano w okręgu Akershus, na miejscu drugim lokuje się Sør- Trøndelag, a następnie Buskerud.

Pierwszy z poniższych wykresów przedstawia rozkład projektów w poszczególnych okręgach z uwzględnieniem podziału na sektory dróg, tuneli i mostów. Drugi natomiast, ilościowy zapis planowanych projektów z uwagi na lata powstania. Dane obu wykresów przedstawione są w milionach koron norweskich.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony oslo.trade.gov.pl
Fot: oslo.trade.gov.pl

1 0 1745 25 listopada, 2014 Ciekawostki, News Listopad 25, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.