Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

„Dzień Odblasków” wywodzi się z Norwegii
Posted by

„Dzień Odblasków” wywodzi się z Norwegii

„Dzień Odblasków” po raz pierwszy w całym kraju

25 stycznia 2017 r.  po raz pierwszy w całym kraju odbył się „Dzień Odblasków”. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie takie przedsięwzięcie organizowane jest co roku. Udział w wydarzeniu wzięły wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wydarzenie promowane było przez znanego rysownika i satyryka Henryka Sawkę – autora rysunków odwzorowanych na opaskach odblaskowych, które były wręczane w ramach działań. W Szczecinie „Dzień Odblasków” przeprowadzono w rejonie Bramy Portowej, gdzie 17 policjantom towarzyszył Henryk Sawka, który oprócz autografów rozdawał opaski odblaskowe z wykonanymi przez siebie rysunkami.

W całym kraju Policjanci drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzili działania profilaktyczne mające a celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Można ich było spotkać wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci wręczali im odblaski, na których widnieje hasło przewodnie akcji „W nocy nie wystarczy blask księżyca!”.

Dzień Odblasków”  jest organizowany w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Funduszy norweskich i EOG.

Szczegóły akcji znajdują się na stronie: policja.pl

 

Źródło: Serwis funduszy norweskich i funduszy EOG (eog.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 1095 30 stycznia, 2017 Ciekawostki, Motoryzacja, News, Turystyka 30 stycznia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.