Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

„Dzień Odblasków” wywodzi się z Norwegii
Posted by

„Dzień Odblasków” wywodzi się z Norwegii

„Dzień Odblasków” po raz pierwszy w całym kraju

25 stycznia 2017 r.  po raz pierwszy w całym kraju odbył się „Dzień Odblasków”. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie takie przedsięwzięcie organizowane jest co roku. Udział w wydarzeniu wzięły wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wydarzenie promowane było przez znanego rysownika i satyryka Henryka Sawkę – autora rysunków odwzorowanych na opaskach odblaskowych, które były wręczane w ramach działań. W Szczecinie „Dzień Odblasków” przeprowadzono w rejonie Bramy Portowej, gdzie 17 policjantom towarzyszył Henryk Sawka, który oprócz autografów rozdawał opaski odblaskowe z wykonanymi przez siebie rysunkami.

W całym kraju Policjanci drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzili działania profilaktyczne mające a celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Można ich było spotkać wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci wręczali im odblaski, na których widnieje hasło przewodnie akcji „W nocy nie wystarczy blask księżyca!”.

Dzień Odblasków”  jest organizowany w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Funduszy norweskich i EOG.

Szczegóły akcji znajdują się na stronie: policja.pl

 

Źródło: Serwis funduszy norweskich i funduszy EOG (eog.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 98 30 stycznia, 2017 Ciekawostki, Motoryzacja, News, Turystyka Styczeń 30, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.