Dzień Zaduszkowy we Fredrikstad

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Dzień Zaduszkowy we Fredrikstad
Posted by

Dzień Zaduszkowy we Fredrikstad

Zapraszamy na kolejne spotkanie w polskiej sobotniej szkole

 

Dzień Zaduszkowy w Polsce jest tradycyjnym dniem odwiedzin grobów bliskich zmarłych. Dzieci i nauczyciele z naszej szkoły odwiedzą tego dnia Dąb Pamięci, którego historię przybliżył na ostatnim spotkaniu Przemysław Zagierski. Tam zostanie zapalona symboliczna znicz dla wszystkich, których dzieci noszą w swoich sercach, a którzy odeszli. Ponadto uczniowie wezmą udział w krótkim przedstawieniu, przygotowanym przez nauczycieli „O tym, jak babcia szykowała się do nieba”.

Jest to również dzień popularnego Halloween – zwyczaju związanego z maskaradą i odnoszącego się do święta zmarłych. Obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Zważywszy na fakt, iż bardzo silnie wdarł się również i w naszą kulturę, a dzieci uwielbiają się wówczas przebierać, osoby które mają ochotę przychodzą tego dnia w przebraniu halloween.

Wszystkie zajęcia odbywają się planowo. Zaczynamy o 9:30, zapraszamy

Zarząd Szkoły we Fredrikstad

Źródło: Polska Szkoła we Fredrikstad (szkolapolska.com.pl)
Fot: freeimages.com

0 0 1040 29 października, 2015 Edukacja, News Październik 29, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.