EuroGeoSurveys w Norwegii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

EuroGeoSurveys w Norwegii
Posted by

EuroGeoSurveys w Norwegii

EuroGeoSurveys w Norwegii – Geological Survey of Norway

 

Państwowa służba geologiczna, którą pełni Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy, należy do stowarzyszenia europejskich służb geologicznych EuroGeoSurveys.

Misją służb geologicznych, które zaczęły powstawać blisko dwa wieki temu jako eksperckie instytucje naukowe, jest w pełni obiektywne informowanie społeczeństwa o stanie środowiska naturalnego, ze szczególnym uwzględnieniem surowców mineralnych. Informacja ta skierowana jest nie tylko do administracji rządowej i samorządowej, przemysłu, ale także do każdego obywatela. Oparta jest na naukowych doniesieniach i pozbawiona wpływów jakiegokolwiek lobby biznesowego i politycznego.

Pracownicy Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB uczestniczą w projektach i przedsięwzięciach oraz pracach grup eksperckich EuroGeoSurveys. Są także członkami grup roboczych powoływanych przez Komisję Europejską, wspólnotowe organizacje i agencje w celu kształtowania strategii i polityki unijnej w zakresie zarządzania i ochrony zasobów środowiska naturalnego, w szczególności zasobów geologicznych. Biorą udział w pracach grup eksperckich ONZ i innych międzynarodowych organizacji.

Geological Survey of Norway – http://www.ngu.no/no/

Autor: Maja Kowalska
Fot: infolupki.pgi.gov.pl
Źródło: Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy

1 0 1614 05 września, 2014 Nauka i badania, News 5 września, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.