Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Inauguracja Programu stypendialnego im. Ignacego Łukasiewicza
Posted by

Inauguracja Programu stypendialnego im. Ignacego Łukasiewicza

Wiceminister Joanna Wronecka na inauguracji Programu stypendialnego im. Ignacego Łukasiewicza

Jestem przekonana, że dzięki nauce w Polsce zdobędziecie wykształcenie i umiejętności, które przyczynią się do poprawy warunków życia w waszych krajach – powiedziała wiceminister Joanna Wronecka, inaugurując drugą edycję Programu stypendialnego im. Ignacego Łukasiewicza dla najbardziej uzdolnionej młodzieży z krajów rozwijających się.

W uroczystej inauguracji wzięło udział kilkudziesięciu tegorocznych stypendystów programu studentów i doktorantów z krajów Afryki Subsaharyjskiej, Ameryki Łacińskiej i Azji. Wiceszefowa polskiego MSZ przypomniała w wystąpieniu postać Ignacego Łukasiewicza, pioniera przemysłu naftowego, który był odpowiedzialnym przedsiębiorcą, dbającym o godne warunki zatrudnienia: – Niech osiągnięcia patrona tego programu, dopingują was do podejmowania wyzwań w waszym życiu zawodowym i prywatnym – życzyła stypendystom.

Program stypendialny im. Ignacego Łukasiewicza został uruchomiony w 2015 roku i jest współfinansowany przez MSZ. Jego celem jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego państw rozwijających się poprzez podnoszenie poziomu wykształcenia i kwalifikacji zawodowych ich obywateli. Stypendyści programu mają możliwość rozpoczęcie w Polsce studiów magisterskich w obszarze nauk ścisłych i technicznych oraz podjęcia studiów doktoranckich w wybranych dziedzinach nauk. W roku akademickim 2016/2017 w programie uczestniczy ponad 130 stypendystów.

 

Źródło: Polska Pomoc (polskapomoc.gov.pl)
Fot: polskapomoc.gov.pl

1 0 919 07 grudnia, 2016 Nauka i badania, News 7 grudnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.