Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Jak w prosty sposób oglądać polskie VOD poza krajem
Posted by

Jak w prosty sposób oglądać polskie VOD poza krajem

Wyjazd na stałe do Norwegii to dość istotna zmiana życia dla wielu osób. Inna kultura, środowisko i podejście do życia sprawiają, że mija trochę czasu, zanim na dobre się zadomowimy. Dla wielu osób zaskoczeniem może być to, że będąc poza Polską, nie będą w stanie oglądać tych samych treści w Internecie, które mieli w zwyczaju oglądać w domu.

Dostęp do polskich treści za granicą jest ograniczany przez wiele czynników, jednak główna przyczyna tego zjawiska leży w tzw. geoblokadach. Są to specjalne mechanizmy stosowane przez portale, serwisy internetowe i rozmaite usługi sieciowe, których zadaniem jest dopuszczanie do danej zawartości tylko i wyłącznie internautów posiadających odpowiedni adres IP. Jaki? Jest to na najczęściej adres, przypisany do tego kraju, dla którego przeznaczone są treści. Wszystkie pozostałe osoby, łączące się i próbujące uzyskać dostęp do materiału zobaczą komunikat o blokadzie.

Na szczęście są na to skuteczne sposoby, które działają i pozwalają na dostęp do treści przeznaczonych dla innych państw. Wszystko sprowadza się do skorzystania z narzędzia, które pozwala na zmianę IP. Dzięki temu możliwe staje się uzyskanie dostępu do polskojęzycznych treści w Norwegii oraz w każdym innym państwie na świecie.

Co zrobić żeby uzyskać dostęp do polskich treści?

Aby uzyskać dostęp do polskich VOD – serwisów z filmami i serialami – podczas pobytu w Norwegii i innych krajach – należy zmienić adres IP. Istnieje wiele sposobów na zmianę adresu IP, jednak nie wszystkie sprawdzają się w przypadku dostępu do materiałów wideo. Dzieje się tak dlatego, że streaming VOD wymaga dość dobrej jakości połączenia – dużej szybkości transmisji i jej stabilności. Rozwiązania takie jak proxy nie zawsze są w stanie to zapewnić, co więcej bardzo często są blokowane przez serwisy VOD.

Zdecydowanie większą skuteczność w zapewnianiu dostępu do polskich treści poza krajem mają usługi VPN. Pozwalają one na stworzenie wirtualnego, szyfrowanego tunelu, w ramach którego połączenie użytkownika przechodzi przez serwer, który może być zlokalizowany w innym kraju. Dzięki temu, można w bardzo prosty sposób zmienić adres IP i uzyskać dostęp do treści, które mają ograniczenia ze względu na położenie użytkownika. Szczegółowy poradnik na ten temat znajdziesz pod tym adresem w serwisie DobryVPN.pl, gdzie całość zagadnienia została dokładnie opisana. Oferta polskich serwisów VOD jest bardzo ciekawa i warto z niej skorzystać. To, że aktualnie przebywamy w innym kraju, dzięki możliwościom jakie daje VPN przestaje być przeszkodą.

Fot: dobryvpn.pl

5 0 1107 28 lutego, 2019 Biznes, News 28 lutego, 2019

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.