Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa
Posted by

Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa

Norweska superprodukcja z muzyką na żywo w Krakowie!

 

Największa norweska produkcja o wyprawie pięciu śmiałków pod wodzą norweskiego etnografa Thora Heyerdahla, którzy przemierzają Pacyfik na drewnianej tratwie, połączyła polskich i norweskich artystów. 25 września publiczności polskiej zaprezentowany zostanie z muzyką na żywo (!) film „Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa”. Ten nietypowy projekt powstał we współpracy Krakowskiego Biura Festiwalowego, orkiestry Sinfonietta Cracovia z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Kosmorama z Trondheim.

Wyprawa Kon-Tiki to adaptacja bestsellerowej książki norweskiego podróżnika i etnografa Thora Heyerdahla, który aby udowodnić rewolucyjną tezę o zasiedleniu Polinezji przez mieszkańców Ameryki Południowej, decyduje się na desperacki krok. Razem z pięcioma innymi śmiałkami (z których tylko jeden zna się na żeglarstwie) wyrusza w rejs przez Pacyfik, za środek transportu mając drewnianą tratwę o nazwie Kon-Tiki. Do pokonania mają 8.000 kilometrów. Jest rok 1947! Zapierająca dech w piersiach realizacja, znakomita gra aktorska, pełna efektów specjalnych wartka akcja i porywająca muzyka Johana Söderqvista, doczekała się pierwszej w historii Norwegii nominacji do Oscara i Złotego Globu.

Dzięki wsparciu z funduszy norweskich, polscy widzowie zasmakują filmu Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa z niezwykłą oprawą muzyczną na żywo. Ponadto, zobaczyć można unikalną wystawę archiwalnych zdjęć z wyprawy „Kon-Tiki” powstałą we współpracy z Muzeum Kon-Tiki z Oslo. Będzie też okazja do spotkania się z Norwegami, twórcami filmu: autorem scenariusza Petterem Skavlanem, producentem filmowym Aage Aaberge’iem i producentem muzycznym Bradem Haehnelem.

A dla dzieci przewidziane są warsztaty muzyczno-ekologiczne Morskie opowieści, poświęcone wyprawie Thora Heyerdahla i instrumentarium Wysp Pacyfiku.

A wszystkie te wydarzenia odbędą się w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Więcej informacji na stronie Festiwalu

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Norwegii w Polsce

fot: amb-norwegia.pl

 

3 0 1515 23 września, 2014 Kultura i sztuka, News 23 września, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.