Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Koncert jazzowy w Helsinkach
Posted by

Koncert jazzowy w Helsinkach

Koncert jazzowy w Helsinkach na scenie Espan Lava

25 czerwca br. uroczystym koncertem jazzowym na scenie Espan Lava Węgry zakończyły swoją prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej i przekazały przewodnictwo Słowacji.

Grupa muzyków jazzowych pochodzących z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Finlandii pod muzycznym kierownictwem znanego węgierskiego pianisty i kompozytora Laszlo Sule zgromadziła w centrum Helsinek liczne grono entuzjastów jazzu. Podobnie jak w roku ubiegłym koncert był wspólnym przedsięwzięciem ambasad krajów V4 w Helsinkach.

Podsumowując prezydencję Węgrzy podkreślili znakomite stosunki łączące wszystkie kraje V4, a projekty zrealizowane w okresie swojego przewodnictwa  – głównie w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego, polityki bezpieczeństwa i rozwoju infrastruktury Północ-Południe – ocenili jako kluczowe dla rozwoju regionu. Grupa Wyszehradzka to nieformalne zrzeszenie czterech państw, którego celem jest pogłębianie ich współpracy regionalnej oraz  w ramach UE i NATO. W ramach V4  m.in. co pół roku odbywają się  spotkania premierów, a raz do  roku spotkania prezydentów i przewodniczących parlamentów. Ostatnio Polska przewodniczyła grupie V4 od 1 lipca 2012 do 30 czerwca 2013 r.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Helsinkach (finlandia.msz.gov.pl)
Fot: finlandia.msz.gov.pl

1 0 1872 04 lipca, 2014 News, Polityka Lipiec 4, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.