Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Koncert jazzowy w Helsinkach
Posted by

Koncert jazzowy w Helsinkach

Koncert jazzowy w Helsinkach na scenie Espan Lava

25 czerwca br. uroczystym koncertem jazzowym na scenie Espan Lava Węgry zakończyły swoją prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej i przekazały przewodnictwo Słowacji.

Grupa muzyków jazzowych pochodzących z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Finlandii pod muzycznym kierownictwem znanego węgierskiego pianisty i kompozytora Laszlo Sule zgromadziła w centrum Helsinek liczne grono entuzjastów jazzu. Podobnie jak w roku ubiegłym koncert był wspólnym przedsięwzięciem ambasad krajów V4 w Helsinkach.

Podsumowując prezydencję Węgrzy podkreślili znakomite stosunki łączące wszystkie kraje V4, a projekty zrealizowane w okresie swojego przewodnictwa  – głównie w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego, polityki bezpieczeństwa i rozwoju infrastruktury Północ-Południe – ocenili jako kluczowe dla rozwoju regionu. Grupa Wyszehradzka to nieformalne zrzeszenie czterech państw, którego celem jest pogłębianie ich współpracy regionalnej oraz  w ramach UE i NATO. W ramach V4  m.in. co pół roku odbywają się  spotkania premierów, a raz do  roku spotkania prezydentów i przewodniczących parlamentów. Ostatnio Polska przewodniczyła grupie V4 od 1 lipca 2012 do 30 czerwca 2013 r.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Helsinkach (finlandia.msz.gov.pl)
Fot: finlandia.msz.gov.pl

1 0 1946 04 lipca, 2014 News, Polityka 4 lipca, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.