Konferencja DiverCITY2

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Konferencja DiverCITY2
Posted by

Konferencja DiverCITY2

Konferencja DiverCITY2: Miasto dla wszystkich/City for All

27 września Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Miastem Wrocław organizowało konferencję DiverCITY2: Miasto dla wszystkich/City for All.

Konferencja skierowana była przede wszystkim do samorządów i jest zwieńczeniem rozpoczętej w 2015 r. przez Ministerstwo Rozwoju, Miasto Wrocław oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych (KS) realizacji drugiej edycji projektu DiverCity. W jego realizację, podobnie jak przy pierwszej edycji, zaangażowane zostały Polska, Norwegia i Islandia. Partnerem w projekcie są przedstawiciele miast Fredrikstad, Rejkjawik, Vesturbygdd oraz Łodzi.

Osią projektu DiverCity2 jest miejska rewitalizacja, a jej głównymi filarami dwa tematy dotyczące angażowania podmiotów prywatnych w finansowanie działań rewitalizacyjnych i poprawę jakości środowiska miejskiego na obszarach rewitalizacji.

Celem projektu jest przedstawienie możliwości włączania podmiotów prywatnych w działania rewitalizacyjne. Nadrzędne pytanie przy tym: w jaki sposób samorządy, które inicjują i koordynują procesy rewitalizacji, mogą zachęcić i zaprosić do współpracy mieszkańców miast, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej, przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na obszarach rewitalizacji oraz inwestorów prywatnych, którzy planują dopiero nowe inwestycje, w tym projekty deweloperskie.

Celem projektu jest również zgromadzenie wiedzy i dobrych praktyk, które służyć będą jako inspiracja zarówno przedstawicielom władz lokalnych, jak i podmiotom prywatnym. Przykłady przedstawione na konferencji i w towarzyszącej publikacji powinny ułatwić rozpowszechnienie sprawdzonych instrumentów i tworzenie nowych – dostosowanych do potrzeb konkretnych miast, obszarów rewitalizacji i działających tam interesariuszy.

 

Dane kontaktowe:
e-mail: divercity2@w-r.com.pl,
tel.: +48 71 347 51 87

Do pobrania program konferencji: http://www.eog.gov.pl/media/26369/Program_konferencji_DC2.doc

 

Źródło: Serwis funduszy norweskich i EOG (eog.gov.pl)
Fot: własność redakcji

3 0 1112 28 września, 2016 News, Polityka 28 września, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.