Konferencja w Kirkenes

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Konferencja w Kirkenes
Posted by

Konferencja w Kirkenes

Konferencja w Kirkenes – dyskusja o rozwoju Dalekiej Północy

10 lutego Minister Spraw Zagranicznych Børge Brende otworzył Konferencję w Kirkenes – jedną z najważniejszych aren dyskusji o rozwoju Dalekiej Północy, organizowaną po raz ósmy. Konferencja porusza ważne aspekty rozwoju tego regionu na skrzyżowaniu świata polityki, biznesu i społeczeństwa.

Dostępność Norwegii, Finlandii i Rosji do zasobów na lądzie i morzu w tym regionie jest podstawą do debat i dyskusji, dzięki którym lokalne strategie zyskują wymiar międzynarodowy. Konferencja w Kirkenes stanowi ważny wkład w tym zakresie, gdyż pomaga poszczególnym krajom znaleźć najlepsze rozwiązania w kwestii definicji ich ról, wagi stojących przed nimi problemów i wyzwań, a także przyczynia się do rozwoju współpracy i sieci ponad granicami na dobrosąsiedzkich podstawach.

Tegoroczna konferencja (10-11.02.2016) chce się skupić na wszystkich pozytywnych aspektach współpracy w regionie Morza Barentsa i możliwościach jej dalszego rozwoju.

Konferencja organizowana jest przez norweskich i rosyjskich lokalnych przedstawicieli biznesu i polityki. Przebieg Konferencji można śledzić na żywo od godz. 13.00 w dn. 10.02 – (http://www.kirkeneskonferansen.no/forsiden.147662.no.html).

Program:
http://www.kirkeneskonferansen.no/endelig-program-for-kirkeneskonferansen-2016-final-programme-for-the-2016-kirkenes-conference.5841155-147662.html

W tym samym miejscu odbędzie się jednocześnie Festiwal Kultury ‘Barents Spektakel’ (10-14.02.2016), który odbywa się już po raz dwunasty.

 

Źródło: Ambasada Norwegii w Warszawie (amb-norwegia.pl)
Fot: freeimages.com

3 0 2766 11 lutego, 2016 News, Polityka 11 lutego, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.