Konferencja w Kirkenes

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Konferencja w Kirkenes
Posted by

Konferencja w Kirkenes

Konferencja w Kirkenes – dyskusja o rozwoju Dalekiej Północy

10 lutego Minister Spraw Zagranicznych Børge Brende otworzył Konferencję w Kirkenes – jedną z najważniejszych aren dyskusji o rozwoju Dalekiej Północy, organizowaną po raz ósmy. Konferencja porusza ważne aspekty rozwoju tego regionu na skrzyżowaniu świata polityki, biznesu i społeczeństwa.

Dostępność Norwegii, Finlandii i Rosji do zasobów na lądzie i morzu w tym regionie jest podstawą do debat i dyskusji, dzięki którym lokalne strategie zyskują wymiar międzynarodowy. Konferencja w Kirkenes stanowi ważny wkład w tym zakresie, gdyż pomaga poszczególnym krajom znaleźć najlepsze rozwiązania w kwestii definicji ich ról, wagi stojących przed nimi problemów i wyzwań, a także przyczynia się do rozwoju współpracy i sieci ponad granicami na dobrosąsiedzkich podstawach.

Tegoroczna konferencja (10-11.02.2016) chce się skupić na wszystkich pozytywnych aspektach współpracy w regionie Morza Barentsa i możliwościach jej dalszego rozwoju.

Konferencja organizowana jest przez norweskich i rosyjskich lokalnych przedstawicieli biznesu i polityki. Przebieg Konferencji można śledzić na żywo od godz. 13.00 w dn. 10.02 – (http://www.kirkeneskonferansen.no/forsiden.147662.no.html).

Program:
http://www.kirkeneskonferansen.no/endelig-program-for-kirkeneskonferansen-2016-final-programme-for-the-2016-kirkenes-conference.5841155-147662.html

W tym samym miejscu odbędzie się jednocześnie Festiwal Kultury ‘Barents Spektakel’ (10-14.02.2016), który odbywa się już po raz dwunasty.

 

Źródło: Ambasada Norwegii w Warszawie (amb-norwegia.pl)
Fot: freeimages.com

3 0 55 11 lutego, 2016 News, Polityka Luty 11, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.