Kongres Młodzieży Polonijnej - inauguracja

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Kongres Młodzieży Polonijnej – inauguracja
Posted by

Kongres Młodzieży Polonijnej – inauguracja

Udział wiceministra Jana Dziedziczaka w inauguracji Kongresu Młodzieży Polonijnej

Wiceminister Jan Dziedziczak 18 lipca br. wziął udział w uroczystym otwarciu I Kongresu Młodzieży Polonijnej zorganizowanym w Warszawie przez Episkopat Polski i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

W spotkaniu uczestniczy około 350 młodych Polaków z wielu krajów – ze Wschodu i Zachodu, którzy następnie wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży. W swoim wystąpieniu wiceminister Jan Dziedziczak podkreślił jedność Polaków poza krajem i w Polsce.

Wiceszef polskiej dyplomacji zwrócił uwagę, że wielu najwybitniejszych Polaków, jak św. Jan Paweł II czy Maria Skłodowska-Curie część życia spędziło poza naszym krajem. Uczestnicy otrzymali, wydaną nakładem Ministerstwa Spraw Zagranicznych, broszurę „Papież Jan Paweł II, misja Polonii i Emigracji”, stanowiącą wybór homilii Papieża-Polaka adresowanych w czasie jego licznych podróży do rodaków za granicą.

 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych (msz.gov.pl)
Fot: msz.gov.pl

1 0 405 20 lipca, 2016 News, Polityka 20 lipca, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.