Leczenie w Norwegii dla turystów

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Leczenie w Norwegii dla turystów
Posted by

Leczenie w Norwegii dla turystów

Leczenie w Norwegii dla turystów – karta EKUZ

 

Informacje dotyczące o zagrożeniach sanitarno-epidemiologicznych podaje norweski Urząd ds. Zdrowia Publicznego (www.fhi.no). Przed przyjazdem do Norwegii nie ma obowiązku szczepienia się. Leczenie w Norwegii Obywatelów z Polski objętych ubezpieczeniem z NFZ jest takie same jak obywateli Norwegii , którzy są objęci ubezpieczeniem zdrowotnym EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Jeżeli Polski obywatel chce skorzystać z porady medycznej w publicznej służbie zdrowia to musi opłacić tzw. udział własny (opłata zryczałtowana nie podlegająca refundacji)

Osoby z norweskim systemem ubezpieczenia zdrowotnego również opłacają udział własny. Przykładowymi opłatami są : wizyta u lekarza podstawowej opieki – ok. 140 NOK w ciągu dnia, ok.240 NOK wieczorem, w nocy oraz w dni świąteczne (wizyta domowa – odpowiednio ok. 190 NOK, ok. 300 NOK). Wizyta u specjalisty w ciągu dnia – ok. 190 NOK .Leczenie w Norwegii dzieci do lat siedmiu jest bezpłatne. Dodatkowe informacje są umieszczone na stronie internetowej NFZ.

Osoba , która przyjeżdża do Norwegii i nie ma ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce powinna wykupić przy przyjazdem do Norwegii indywidualną polisę ubezpieczeniową, która obejmuje chociaż koszty leczenia, koszty transportu medycznego, jak również ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Jest to potrzebne ponieważ koszty leczenia w Norwegii do wysokie.

 

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

2 0 1813 23 kwietnia, 2016 News, Przewodnik, Służba Zdrowia 23 kwietnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.