Licencje, certyfikaty, świadectwa w Norwegii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Licencje, certyfikaty, świadectwa w Norwegii
Posted by

Licencje, certyfikaty, świadectwa w Norwegii

Licencje, certyfikaty, świadectwa

 

W Norwegii za zgodność z normami towarów odpowiada firma, która wprowadza je na rynek. W praktyce oznacza to, że towar może wjechać do Norwegii bez koniecznych certyfikatów, a za ich uzyskanie odpowiada importer. Niejednokrotnie nie prowadzi on procedury sprawdzającej, lecz firmuje towar swoją marką.

Posiadanie certyfikatu CE znacznie upraszcza procedurę uzyskania certyfikatu norweskiego, a w przypadku braku konieczności jego uzyskania jest dla większości towarów wystarczającą kwalifikacją jakości.

W przypadku większości produktów konieczne jest sprawdzenie zgodności z kilkoma normami i w kilku instytucjach. W żadnej branży nie ma centralnych instytucji certyfikujących i zajmujących się sprawdzaniem zgodności z normą.

W zakresie usług certyfikaty występują powszechnie i są typową barierą pozataryfową.

W zakresie produktów spożywczych obowiązują norweskie normy sanitarne, fitosanitarne i weterynaryjne, te ostatnie różniące się od unijnych.

Źródło: norway.trade.gov.pl
Fot: norway.trade.gov.pl

4 0 822 23 maja, 2016 News, Prawo, Przewodnik, Życie zawodowe / firma 23 maja, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.