Międzynarodowy Dzień Demokracji

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Międzynarodowy Dzień Demokracji
Posted by

Międzynarodowy Dzień Demokracji

Przestrzeń dla społeczeństwa obywatelskiego – to przewodnie hasło tegorocznego Międzynarodowego Dnia Demokracj

 

Tegoroczne hasło ma skłonić do refleksji nad udziałem obywateli w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym. Ma także zwrócić uwagę na zagrożenia i wyzwania stojące obecnie przed społeczeństwem obywatelskim w wielu regionach świata m.in. w kontekście ograniczeń nakładanych na organizacje pozarządowe.

Polska w ciągu ostatniego ćwierćwiecza zdołała przeprowadzić szereg kluczowych zmian, które pozwalają nam dziś funkcjonować w warunkach nowoczesnej demokracji. Dzięki udanej transformacji Polska aktywnie wspiera budowanie społeczeństwa obywatelskiego w demokratyzujących się państwach. Włączamy się w międzynarodowe działania prowadzone pod egidą ONZ, UE czy Rady Europy. Jesteśmy aktywnym członkiem Europejskiego Funduszu na rzecz Demokracji, którego najważniejszym celem jest wspieranie społeczeństwa obywatelskiego. Angażujemy się ponadto w działania Wspólnoty Demokracji.

Jednym z najważniejszych corocznych wydarzeń jest również organizacja konferencji „Warszawski Dialog na rzecz Demokracji”, w której udział biorą m.in. wybitni obrońcy praw człowieka i działacze społeczni. W tym roku konferencja odbędzie się w dniach 22-24 października pod hasłem „Democracy at the crossroads? Current threats and opportunities”.

Ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dzień obchodzony jest corocznie 15 września – w tym roku już po raz ósmy.

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Zachęcamy do przeczytania przesłania Sekretarza Generalnego ONZ z okazji Międzynarodowego Dnia Demokracji: http://www.un.org/en/events/democracyday/2015/sgmessage.shtml

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

2 0 1153 17 września, 2015 News, Polityka 17 września, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.