Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Królowej Sonji w Oslo

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Królowej Sonji w Oslo
Posted by

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Królowej Sonji w Oslo

Rafał Pawnuk uczestnikiem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Sonji

 

W dniach 11-21 sierpnia 2015 r. w Oslo odbędzie się 27. edycja Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Sonji. Do konkursu zakwalifikowało się 41 śpiewaków operowych z 23 krajów, w tym Rafał Pawnuk z Polski.

Rafał Pawnuk (bas-baryton) jest absolwentem Akademii Muzycznych w Bydgoszczy (klasa Profesora Leszka Skrli) i Krakowie (klasa Profesora Marka Rzepki).

Po raz pierwszy wystąpił na scenie w Bydgoszczy, na drugim roku studiów, wykonując partię solową w Requiem W. A. Mozarta. W 2011 roku otrzymał 1. nagrodę na XIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti we Vrablach (Słowacja). Jest również laureatem wielu innych, polskich i międzynarodowych wyróżnień.

W sezonie 2012/2013 związany był z zespołem Opery w Brnie, gdzie debiutował jako Banko w operze Makbet G. Verdiego. Wystąpił tam również w takich rolach, jak: Wodnik (Rusałka), Król (Aida) i Markiz d’Obigny (Traviata).

W latach 2012-2014 był członkiem Studia Operowego przy monachijskiej Bayerische Staatsoper.

Jesienią 2013 roku razem z Filharmonią w Liverpoolu wykonał partię Cesarego Angelotti w Tosce Pucciniego, wziął także udział w Festiwalu Anima Mundi w Pizie, gdzie wystąpił w Mszy koronacyjnej Mozarta z bawarską Orkiestrą Radiową NDR. Na początku sezonu 2014/2015 występował w polskiej premierze opery „Kupiec wenecki” Andrzeja Czajkowskiego w Operze Narodowej w Warszawie. Brał udział w kursach mistrzowskich Brigitte Fassbaender (Niemcy), Edith Wiens (Kanada), Rudolfa Piernay’a (Niemcy), Margreet Honig (Holandia), Rosemarie Landry (Kanada), Evy Blahovej (Słowacja), Paula Esswooda (Anglia) i Ryszarda Karczykowskiego.

 

Źródło: oslo.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 0 1010 30 lipca, 2015 Kalendarium, Kultura i sztuka, News, Norwegia 30 lipca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.