Mobilne życie, niemobilne przestrzenie - projekt

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Mobilne życie, niemobilne przestrzenie – projekt
Posted by

Mobilne życie, niemobilne przestrzenie – projekt

„Mobilne życie, niemobilne przestrzenie”. Projekt badawczy

Szanowni Państwo,

W sobotę 26 listopada naszą szkołę odwiedziła Pani Izabela Czerniejewska.

W ramach Centrum Badań Migracyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Pani Izabela Czerniejewska realizuje projekt na temat migracji kobiet (Polek) do Norwegii. Szczególnie interesuje ją kwestia edukacji polskich dzieci – zarówno w szkołach norweskich, jak i w polskiej szkole. Będzie chciała porozmawiać z nauczycielami, jak również rodzicami.

Projekt badawczy „MOBILNE ŻYCIE, NIEMOBILNE PRZESTRZENIE? MIGRACJE KOBIET MIĘDZY POLSKĄ A NORWEGIĄ” jest realizowany przez badaczy związanych z Centrum Badań Migracyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu http://cebam.amu.edu.pl/ realizuje. Projekt finansowany jest  ze środków Narodowego Centrum Nauki. Kierownikiem projektu jest dr Izabella Main, a w skład zespołu badawczego wchodzą także: dr Elżbieta Goździak, dr Marek Pawlak oraz dr Izabela Czerniejewska.

Projekt ma na celu zbadanie sytuacji obecnie migrujących Polek i ich rodzin do Norwegii – kobiet, które osiedliły się w Norwegii, przebywają tam czasowo, odwiedzają tam bliskich (męża/partnera/dzieci) lub/i wróciły do Polski po minimum rocznym pobycie (lub kilku krótszych).

Osoby realizujące projekt chcą spotkać się z kobietami o różnej sytuacji rodzinnej – z dziećmi, singielkami, samotnymi matkami, w różnym wieku, z różnym wykształceniem i sytuacją zawodową. Badaczy interesują historie wyjazdu, jakie były motywacje i przygotowania do wyjazdu, co kobiety robią w Norwegii i jak żyją ich rodziny tu i w Polsce, sprawy związane z pracą i edukacją (jeśli mają dzieci, to również nauka w szkole) oraz postrzeganie wyjazdu przez rodzinę i bliskich, którzy pozostali w kraju.

Wyniki będą opracowane zgodnie z normami naukowymi, pozyskane informacje będą anonimowe (oznacza to, że z podanych informacji nie można będzie się domyślić tożsamości rozmówcy). Uczestnicy badań mają prawo wglądu do zebranych materiałów, będą mieli dostęp do tekstów naukowych opracowanych na podstawie zebranych materiałów, w każdym momencie mają również możliwość zrezygnowania z udziału w badaniach.

Blog projektu: https://mobilelivesblog.wordpress.com/

FB: Mobile Lives, Immobile Realms

Zapraszamy też do wzięcia udziału w ankiecie realizowanej w ramach projektu: https://www.surveymonkey.com/r/P9KG9Q8

 

Źródło: Polska Szkoła w Bergen (polskaszkolawbergen.no)
Fot: własność redakcji

1 0 617 28 listopada, 2016 Nauka i badania, News, Rozmaitości, Zdrowie 28 listopada, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.