Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Norwegia – produkcja przemysłowa
Posted by

Norwegia – produkcja przemysłowa

Produkcja przemysłowa w Norwegii w październiku 2016 r.

Norweski Urząd Statystyczny opublikował dane nt. produkcji przemysłowej w Norwegii w październiku 2016 r.

Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w październiku 2016 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii spadła w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r. o 0,7%. W stosunku do września 2016 r. produkcja wzrosła o 10,7%.

Spadek produkcji sprzedanej ogółem w październiku 2016 r. był rezultatem głównie słabszych niż przed rokiem wyników drugiej co do wagi w całym indeksie sekcji przetwórstwa przemysłowego (spadek o 3,4%). Wśród głównych komponentów sekcji przetwórstwa przemysłowego najgłębsze spadki dotyczyły grupy produkcji maszyn i urządzeń (spadek o 17,3%).

Pozostałe sekcje produkcji sprzedanej odnotowały wzrosty. Największa co do wagi w całym indeksie sekcja wydobycia i usług powiązanych zwiększyła produkcję o 2,2%, sekcja ‘wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną i wodę’ o 0,8%, a sekcja ‘górnictwo i wydobywanie’ o 8,8% r/r.

Więcej informacji na: http://www.ssb.no/en/energi-og-industri/statistikker/pii/maaned

Tomasz Chałupa

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (norway.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 0 1215 19 grudnia, 2016 Biznes, News 19 grudnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.