Norwegia występuje w tym roku jako kraj wiodący na MSPO Kielce 2015

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Norwegia występuje w tym roku jako kraj wiodący na MSPO Kielce 2015
Posted by

Norwegia występuje w tym roku jako kraj wiodący na MSPO Kielce 2015

MSPO 2015 – Norwegia wiodącym krajem na wystawie przemysłu obronnego w Polsce

 

Norwegia występuje w tym roku jako kraj wiodący na MSPO Kielce 2015 – Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, który właśnie się rozpoczął. Uczestnicząca w ceremonii otwarcia Minister Obrony Pani Ine Eriksen Søreide podkreśliła dobrą polsko-norweską współpracę polityczną, wojskową i w zakresie przemysłu obronnego oraz zainteresowanie obu naszych krajów przyszłym rozwojem NATO.

Norweskie Ministerstwo Obrony oraz kilkanaście norweskich firm przemysłu obronnego przedstawi swe eksponaty w norweskim pawilonie. Jednym z głównych wydarzeń z perspektywy norweskiej będzie bogate w zakres tematyczny norwesko-polskie seminarium przemysłu obronnego, któremu towarzyszyć będą prezentacje w wykonaniu m. in. Ministrów Obrony Polski i Norwegii.

– Polska zyskuje coraz bardziej centralną pozycję w NATO i jest ważnym partnerem dla nas i naszego przemysłu obronnego. Stosunki w zakresie polityki obronnej między Polską a Norwegią zarówno dwustronne, jak i w ramach współpracy wielostronnej, są bardzo dobre i obejmują szeroki zakres – powiedziała Minister Søreide.

Zarówno Polska, jak i Norwegia są zainteresowane przyszłym rozwojem NATO oraz pragną, aby Sojusz utrzymał swą istotną rolę oraz był w stanie sprostać przyszłym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem. Nasze dwa kraje – oba położone w północnej części obszarów zainteresowania NATO – mają również wspólne interesy dotyczące bezpieczeństwa i wyzwań z nim związanych.

– Polska i Norwegia dokonały znaczącego wkładu w operacje sił sprzymierzonych w postaci oddziałów wojskowych. Polskie i norweskie wojska przechodzą razem ćwiczenia i manewry taktyczno-bojowe, ostatnio w czerwcu tego roku na ćwiczeniach ‘Noble Jump’ (Szlachetny Skok) w Żaganiu. Wszystko to jest doskonałą podstawą do zwiększania współpracy dwustronnej – stwierdziła norweska Minister.

Oba nasze kraje rozwinęły bliską współpracę w zakresie broni i osprzętu oraz prowadzą ciągły dialog na temat możliwości jeszcze ściślejszej współpracy.

Źródło: amb-norwegia.pl
Fot: amb-norwegia.pl

1 0 1038 03 września, 2015 News Wrzesień 3, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.