Norwegia występuje w tym roku jako kraj wiodący na MSPO Kielce 2015

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Norwegia występuje w tym roku jako kraj wiodący na MSPO Kielce 2015
Posted by

Norwegia występuje w tym roku jako kraj wiodący na MSPO Kielce 2015

MSPO 2015 – Norwegia wiodącym krajem na wystawie przemysłu obronnego w Polsce

 

Norwegia występuje w tym roku jako kraj wiodący na MSPO Kielce 2015 – Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, który właśnie się rozpoczął. Uczestnicząca w ceremonii otwarcia Minister Obrony Pani Ine Eriksen Søreide podkreśliła dobrą polsko-norweską współpracę polityczną, wojskową i w zakresie przemysłu obronnego oraz zainteresowanie obu naszych krajów przyszłym rozwojem NATO.

Norweskie Ministerstwo Obrony oraz kilkanaście norweskich firm przemysłu obronnego przedstawi swe eksponaty w norweskim pawilonie. Jednym z głównych wydarzeń z perspektywy norweskiej będzie bogate w zakres tematyczny norwesko-polskie seminarium przemysłu obronnego, któremu towarzyszyć będą prezentacje w wykonaniu m. in. Ministrów Obrony Polski i Norwegii.

– Polska zyskuje coraz bardziej centralną pozycję w NATO i jest ważnym partnerem dla nas i naszego przemysłu obronnego. Stosunki w zakresie polityki obronnej między Polską a Norwegią zarówno dwustronne, jak i w ramach współpracy wielostronnej, są bardzo dobre i obejmują szeroki zakres – powiedziała Minister Søreide.

Zarówno Polska, jak i Norwegia są zainteresowane przyszłym rozwojem NATO oraz pragną, aby Sojusz utrzymał swą istotną rolę oraz był w stanie sprostać przyszłym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem. Nasze dwa kraje – oba położone w północnej części obszarów zainteresowania NATO – mają również wspólne interesy dotyczące bezpieczeństwa i wyzwań z nim związanych.

– Polska i Norwegia dokonały znaczącego wkładu w operacje sił sprzymierzonych w postaci oddziałów wojskowych. Polskie i norweskie wojska przechodzą razem ćwiczenia i manewry taktyczno-bojowe, ostatnio w czerwcu tego roku na ćwiczeniach ‘Noble Jump’ (Szlachetny Skok) w Żaganiu. Wszystko to jest doskonałą podstawą do zwiększania współpracy dwustronnej – stwierdziła norweska Minister.

Oba nasze kraje rozwinęły bliską współpracę w zakresie broni i osprzętu oraz prowadzą ciągły dialog na temat możliwości jeszcze ściślejszej współpracy.

Źródło: amb-norwegia.pl
Fot: amb-norwegia.pl

1 0 1105 03 września, 2015 News 3 września, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.