Norwegowie zdobyli Nobla

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Norwegowie zdobyli Nobla
Posted by

Norwegowie zdobyli Nobla

Nobel z medycyny dla Norwegów!

 

Laureatami tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie medycyny zostało norweskie małżeństwo z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii w Trondheim i badacz z Londynu. Naukowcy odkryli, co odpowiada w mózgu za orientację przestrzenną.

May-Britt i Edvard Moserowie są małżeństwem od 30 lat, oboje urodzili się i pracują w Norwegii. Przez ostatnie dziesięć lat badali, w jaki sposób mózg ludzki pozwala nam orientować się w przestrzeni.

To piąte w historii małżeństwo, które otrzymało Nagrodę Nobla.

Państwo Moser podzielą się połową nagrody, wynoszącej 8 mln koron szwedzkich (ok. 3,6 mln złotych). Drugą połowę otrzyma John O’Keefe z londyńskiego University College, badacz o podwójnym obywatelstwie – amerykańskim i brytyjskim.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Norwegii w Polsce

fot: freeimages.com

4 0 1430 08 października, 2014 Nauka i badania, News 8 października, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.