Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Norweski przemysł rozwija się
Posted by

Norweski przemysł rozwija się

Wzrost produkcji przemysłowej w Norwegii w styczniu 2017 r.

Norweski Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane nt. produkcji przemysłowej w styczniu 2017 r.

Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w styczniu 2017 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r. o 1,3%. W stosunku do grudnia 2017 r. produkcja wzrosła o 3,4%.

Wzrost produkcji sprzedanej ogółem w styczniu 2017 r. był rezultatem aż 32,9-proc. wzrostu sekcji ‘górnictwo i wydobywanie’, która zwiększyła swoją aktywność w związku ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Pozostałe sekcje odnotowały spadki produkcji. Sekcja wydobycia i usług powiązanych zmniejszyła produkcję w skali roku o 0,1%, sekcja ‘wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną i wodę’ o 6,8%, a ) oraz druga co do wagi w całym indeksie sekcja przetwórstwa przemysłowego odnotowała 0,9-proc. spadek. Wśród głównych komponentów sekcji przetwórstwa przemysłowego najgłębsze spadki dotyczyły grupy produkcji maszyn i urządzeń (spadek o 19,2%).

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (norway.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 0 934 27 marca, 2017 Biznes, News, Praca 27 marca, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.