Norweski Targ Rybny „Touch of Bergen”

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Norweski Targ Rybny „Touch of Bergen”
Posted by

Norweski Targ Rybny „Touch of Bergen”

Kraby królewskie i wilki morskie z wizytą w Gdańsku

 

W ramach trwającego od 26.07 do 17.08 Jarmarku Dominikańskiego, w dniach 14-15 sierpnia w godzinach 11:00-18:00 odbędzie się Norweski Targ Rybny „Touch of Bergen”.

Bergen – pierwsza stolica Norwegii. Od wczesnego średniowiecza miasto było centrum handlu rybami, ściśle związanym z Hanzą. Tradycyjny Targ Rybny w centrum miasta, którego początki sięgają XIII wieku do dziś należy do największych atrakcji turystycznych Bergen.
Organizatorzy Jarmarku Św. Dominika zaprosili reprezentację miasta Bergen oraz kupców z bergeńskiego Targu Rybnego do udziału w tegorocznym Jarmarku.
Specjalnie dla odwiedzających Jarmark Dominikański, przeniesione zostanie typowe stoisko rybne z Bergen, gdzie norwescy kupcy prezentować będą olbrzymie kraby królewskie, żabnice, wilki morskie, halibuty, stokfishe, czyli suszone dorsze, które są podstawą portugalskiego bacalao i całą gamę innych, niespotykanych w Polsce delikatesów z mórz wokół Norwegii.
Będzie można spróbować norweskich krewetek zimnowodnych, sprzedawanych w Norwegii prosto z kutra. Będzie także zorganizowany pokaz filetowania ryb, degustacja norweskich specjałów rybnych, a pod koniec imprezy będzie można kupić na „aukcji” wybrane okazy i poeksperymentować w domu.

Na scenie znani kucharze –Andrzej Polan i jego asystenci. Będą prezentowali norweskiego łososia i najlepsze przepisy na potrawy z norweskich ryb.

Przewidziano również rozmaite atrakcje i konkursy z nagrodami, a ciekawy program poprowadzą znani dziennikarze: Bartłomiej Jędrzejak z TVN i Ireneusz Jakubek z RMF.

Współorganizatorzy: Ambasada Królestwa Norwegii, Innovation Norway, Norwegian Seafood Council.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony amb-norwegia.pl

 

Fot: amb-norwegia.pl

4 0 346 12 sierpnia, 2014 News, Rozmaitości 12 sierpnia, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.