Norweskie kino dziecięce w Polsce

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Norweskie kino dziecięce w Polsce
Posted by

Norweskie kino dziecięce w Polsce

Norweskie kino dziecięce przyjeżdża do Polski!

 

Zrób frajdę dziecku i zabierz je na norweski film! Dzięki funduszom norweskim dzieci, a także rodzice, przedszkola, szkoły i twórcy filmowi będą mieli okazję obejrzeć w 15 polskich miastach norweskie filmy i wziąć udział w imprezach towarzyszących Festiwalowi „KINO DZIECI”.

Dzisiejszy filmowy świat proponowany dzieciom jest kolorowy i hałaśliwy. Niewiele jest produkcji odbiegających od tej krzykliwej sztampy, natomiast brakuje bardziej stonowanych, skłaniających do refleksji filmowych historii, w których można się zanurzyć. Dzięki festiwalowi dzieci zobaczą ciekawe, niebanalne i urzekające wizualnie norweskie filmy, które przełamują stereotyp pustej rozrywki dla najmłodszych i które nakręcono z myślą o małych, ale nie naiwnych widzach. To historie pełne przygód, które pozostawiają przestrzeń na refleksję i rozmowy po napisach końcowych.

Pierwsza edycja Kina Dzieci, największego w Polsce filmowego święta dla dzieci, to 50 pięknych filmów, 15 miast , 10 dni pokazów, zabaw, warsztatów i rozmów o filmach.

Tę artystyczno-kulturalną edukację dla najmłodszych (niektóre filmy mogą oglądać już trzylatki!) przygotowały wspólnie Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Sørnorsk Filmsenter AS (Południowonorweski Ośrodek Filmowy) z Kristiansand, dzięki wsparciu z funduszy norweskich.

50 tytułów: animacji, filmów aktorskich, krótkich i długich metraży podzielono na sekcje tematyczne o: przyjaźni, wyzwaniach oraz relacjach z rodzicami. To najlepsze filmy nakręcone w ostatnich latach dla młodych widzów.

NORWESKI IDEAŁ

Oddzielny festiwalowy blok poświęcony zostanie prezentacji dziecięcego kina z Norwegii – kraju, który jest wzorcowym przykładem, jak kręcić mądre i atrakcyjne opowieści dla najmłodszych. Zobaczymy 11 krótkich i długich metraży, które w ostatnich latach podbiły skandynawskie kina.

Swoimi doświadczeniami podzielą się norwescy reżyserzy goszczący na festiwalu: Arne Lindtner Naess ( „Kacper i Emma – najwięksi przyjaciele”, „Kacper i Emma – zimowe wakacje”) oraz Katarina Launing („Mecz życia”). Więcej informacji wkrótce na stronach www.kinodzieci.pl

Oprócz prezentacji szerokiego wachlarza filmów dziecięcych organizatorzy zapewniają m. in. warsztaty psychologiczno-wychowawcze, kurs internetowy, kursy praktyki filmowej dla nauczycieli , warsztaty filmowe, spotkania z twórcami filmowymi , sesje dla dorosłych , a dla dzieci materiały do zabaw po projekcjach filmów.

Festiwal rozpocznie się „śniadaniem filmowym’ w sobotę 27 września br. w warszawskim kinie MURANÓW o godz. 10.30

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Norwegii w Polsce

fot: amb-norwegia.pl

3 0 286 18 września, 2014 Kultura i sztuka, News Wrzesień 18, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.