Norweskie nakłady na pomoc humanitarną

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

No related posts were found

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Norweskie nakłady na pomoc humanitarną
Posted by

Norweskie nakłady na pomoc humanitarną

Historyczny wzrost norweskich nakładów na pomoc humanitarną

 

‘Rząd proponuje największy jak dotąd budżet na pomoc humanitarną. Ostre, przebiegające na dużą skalę kryzysy na Bliskim Wschodzie i w Afryce sprawiły, że ten wspólny wysiłek stał się konieczny. Zwiększamy budżet humanitarny Norwegii na 2016 rok o jeden miliard koron’, powiedział Minister Spraw Zagranicznych Børge Brende.

W projekcie norweskiego budżetu na rok 2016 środki na pomoc humanitarną wyniosą 4,8 mld koron.

Wojna w Syrii doprowadziła do katastrofy humanitarnej. Z kraju wysiedlono ponad 7,5 mln Syryjczyków, a ponad 4 mln z nich uciekło do krajów sąsiadujących. Dwie trzecie obywateli tego kraju potrzebuje pomocy humanitarnej. Od 2011 roku Norwegia jest jednym z największych darczyńców pomocy humanitarnej; w bieżącym roku norweska pomoc humanitarna na głowę mieszkańca na rzecz ofiar konfliktu w Syrii jest druga co do wielkości.

‘Syryjski kryzys stopniowo się pogarsza i nie ma śladu jakiegokolwiek rozwiązania w najbliższej przyszłości. 1,5 mld koron z naszego budżetu przeznaczymy na pomoc dla Syrii i jej krajów sąsiednich, w tym Iraku, i jesteśmy gotowi jeszcze zwiększać tę pomoc. Dzięki proponowanej kwocie możemy znacznie zintensyfikować nasze wysiłki na rzecz mieszkańców Syrii, zarówno w ich własnym kraju, jak i w krajach sąsiednich. Dodatkowo, będziemy nadal wzmacniać ochronę ludzi, którzy opuścili swe domy oraz starać się sprostać wyzwaniom, stawianym przez migrację w basenie Morza Śródziemnego i w Europie’, powiedział Minister Brende.

Proponowany ogólny budżet pomocowy wynosi 33,6 mld koron i odpowiada 1% szacowanego dochodu narodowego brutto (DNB) w 2016 roku. Norwegia jest jednym z trzech krajów OECD (dwa pozostałe to Luksemburg i Szwecja), które osiągnęły założony cel, jakim są wydatki na pomoc humanitarną sięgające 1% DNB.

Priorytetem budżetu pomocowego na 2016 r. są: pomoc doraźna i humanitarna, edukacja, opieka zdrowotna, pomoc dla Ukrainy, rozwój sektora prywatnego i bezpieczeństwo światowe.

Źródło: amb-norwegia.pl
Fot: freeimages.com

2 0 1107 31 maja, 2016 Biznes, Ciekawostki, News 31 maja, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.