Norwesko-Polska Akademia Filmu i Fotografii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Norwesko-Polska Akademia Filmu i Fotografii
Posted by

Norwesko-Polska Akademia Filmu i Fotografii

Norwesko-Polska Akademia Filmu i Fotografii

 

Przemiany kulturowe i historyczne Polski i Norwegii stały się inspiracją dla partnerskiego projektu „Norwesko-Polska Akademia Filmu i Fotografii”, wspartego z funduszy norweskich. Poprzez warsztaty i plenery fotograficzne, platformę internetową oraz retrospektywy kina obu krajów, twórcy przybliżają historię przemian kulturowych w obu naszych krajach, aktywizują młodzież i wzmacniają współpracę między Polską a Norwegią.

„Norwesko-Polska Akademia Filmu i Fotografii” to kompleksowy program edukacji filmowej oraz fotograficznej. Projekt ma na celu zaprezentowanie oraz udokumentowanie historii przemian kulturowych, jakie zaszły w Polsce i Norwegii na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Zostaną one pokazane na przykładzie miast Wielkopolski oraz Oslo.

W ramach działań projektowych przewidziano warsztaty fotograficzne w Norwegii i w Polsce, w tym warsztaty teoretyczne oraz praktyczne, zajęcia przez Internet oraz plenery fotograficzne. Zorganizowane zostaną również warsztaty filmowe, w ramach których nawiązana zostanie dyskusja o perspektywach rozwoju współpracy polsko-norweskiej w zakresie kultury. Ponadto, widzowie będą mogli oglądać retrospektywy kina norweskiego w Polsce oraz pokazy polskiej kinematografii w Norwegii.

W Jarocinie oraz Oslo zaprezentowane zostaną wystawy, które po zakończeniu projektu pokazywane będą również w innych miastach obu krajów.

 

Źródło: amb-norwegia.pl
Fot: freeimages.com

2 0 1296 16 czerwca, 2015 Kultura i sztuka, News 16 czerwca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.