Pamięć ofiar wypadków samochodowych w okręgu Buskerud

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Pamięć ofiar wypadków samochodowych w okręgu Buskerud
Posted by

Pamięć ofiar wypadków samochodowych w okręgu Buskerud

Upamiętnienie ofiar wypadków samochodowych w okręgu Buskerud

Ambasador Stefan Czmur, wraz z przedstawicielami norweskich władz rządowych i lokalnych, oddał cześć pamięci ofiar wypadków samochodowych, do których doszło na terenie okręgu Buskerud. Wśród wspominanych ofiar wypadków był obywatel Polski.

Ceremonia upamiętniająca osoby, które zginęły w wypadkach samochodowych w Buskerud w latach 2013-2015 odbyła się 10 stycznia 2016 r. i została zorganizowana przez władze okręgu. W uroczystości uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Amund Drønen Ringdal oraz wojewoda Buskerud, Helen Bjørnøy.

Główna część uroczystości odbyła się w kościele Åssiden w Drammen. Modlitwę w intencji wspominanych ofiar wypadków poprowadził proboszcz parafii, Dag Kaspersen. Zapalono także świece na cześć każdej z tych osób. Na zakończenie biskup Tunsberg, Per Arne Dahl wygłosiłprzemówienie adresowane do rodzin i najbliższych ofiar wypadków samochodowych.

Oprawę muzyczną ceremonii stanowił koncert norweskiego artysty Jonasa Fjelda.

Jedną z osób, których pamięć została uczczona podczas uroczystości, był obywatel Polski, który 20 stycznia 2015 r. zginął w wypadku samochodowym na terenie wchodzącej w skład okręgu Buskerud gminy Flå.

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

2 0 1252 08 stycznia, 2016 Ciekawostki, News Styczeń 8, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.