Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Pobyt w Norwegii – zachowanie ostrożności
Posted by

Pobyt w Norwegii – zachowanie ostrożności

Norwegia – ostrzeżenie dla podróżujących

Wydział Konsularny apeluje o zachowanie ostrożności podczas pobytu w Norwegii. Według komunikatu norweskiej Służby Bezpieczeństwa Policji (PST) (http://www.pst.no/media/pressemeldinger/vurdering-av-trusselbildet-i-norge/) z dnia 11.04.2017 r., poziom zagrożeń terrorystycznych w Norwegii został podniesiony z poziomu „możliwy” („possible”) do poziomu „prawdopodobny” („likely”) na najbliższe 8 tygodni, poczynając od dnia 09.04.2017 r. Ma to związek ze znalezieniem w dniu 08.04 br. przez Policję prymitywnego ładunku wybuchowego w dzielnicy Grønland w Oslo, który został unieszkodliwiony, oraz zatrzymaniem 17-letniego mężczyzny będącego w jego posiadaniu. W związku z zamachem terrorystycznym w Sztokholmie w dniu 07.04 br. norweska Dyrekcja ds. Policji podjęła decyzję o czasowym uzbrojeniu funkcjonariuszy Policji podczas patroli na lotnisku Oslo-Gardermoen i w większych miastach do odwołania, jak też zwiększyła liczbę funkcjonariuszy w miejscach publicznych. Taki stan gotowości został utrzymany po incydencie w dzielnicy Grønland w Oslo. Według PST, ostatnie zamachy terrorystyczne w innych państwach, w tym we Francji, Niemczech, Wlk. Brytanii, Szwecji i Rosji, mogą znaleźć swoich naśladowców w Norwegii, a rozpoczynający się okres świąteczny związany ze Świętami Wielkanocnymi, świętami majowymi i uroczystościami rocznicowymi, może sprzyjać podobnym incydentom.

Obywatelom polskim przebywającym w Norwegii zaleca się unikanie zgromadzeń publicznych, m.in. takich jak bazary wielkanocne, lotniska, dworzec kolejowy i autobusowy, festiwale, koncerty oraz bezwzględne stosowanie się do zaleceń władz norweskich odnośnie bezpieczeństwa. W sytuacji zaobserwowania dziwnie zachowujących się osób lub podejrzanych przedmiotów bez opieki prosimy o niezwłoczny kontakt z policją norweską /alarmowy numer telefonu 112, bezpośredni 02800/. Sugerujemy, by osoby wyjeżdżające do Norwegii bieżąco monitorowały sytuację w Norwegii i zarejestrowały swoją podróż w systemie Odyseusz – https://odyseusz.msz.gov.pl/. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia prosimy o kontakt na telefon alarmowy Ambasady: 00 47 913 377 57.

Komunikat jest ważny do odwołania.

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

3 0 1366 19 kwietnia, 2017 News, Turystyka 19 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.