Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Pobyt w Norwegii – zachowanie ostrożności
Posted by

Pobyt w Norwegii – zachowanie ostrożności

Norwegia – ostrzeżenie dla podróżujących

Wydział Konsularny apeluje o zachowanie ostrożności podczas pobytu w Norwegii. Według komunikatu norweskiej Służby Bezpieczeństwa Policji (PST) (http://www.pst.no/media/pressemeldinger/vurdering-av-trusselbildet-i-norge/) z dnia 11.04.2017 r., poziom zagrożeń terrorystycznych w Norwegii został podniesiony z poziomu „możliwy” („possible”) do poziomu „prawdopodobny” („likely”) na najbliższe 8 tygodni, poczynając od dnia 09.04.2017 r. Ma to związek ze znalezieniem w dniu 08.04 br. przez Policję prymitywnego ładunku wybuchowego w dzielnicy Grønland w Oslo, który został unieszkodliwiony, oraz zatrzymaniem 17-letniego mężczyzny będącego w jego posiadaniu. W związku z zamachem terrorystycznym w Sztokholmie w dniu 07.04 br. norweska Dyrekcja ds. Policji podjęła decyzję o czasowym uzbrojeniu funkcjonariuszy Policji podczas patroli na lotnisku Oslo-Gardermoen i w większych miastach do odwołania, jak też zwiększyła liczbę funkcjonariuszy w miejscach publicznych. Taki stan gotowości został utrzymany po incydencie w dzielnicy Grønland w Oslo. Według PST, ostatnie zamachy terrorystyczne w innych państwach, w tym we Francji, Niemczech, Wlk. Brytanii, Szwecji i Rosji, mogą znaleźć swoich naśladowców w Norwegii, a rozpoczynający się okres świąteczny związany ze Świętami Wielkanocnymi, świętami majowymi i uroczystościami rocznicowymi, może sprzyjać podobnym incydentom.

Obywatelom polskim przebywającym w Norwegii zaleca się unikanie zgromadzeń publicznych, m.in. takich jak bazary wielkanocne, lotniska, dworzec kolejowy i autobusowy, festiwale, koncerty oraz bezwzględne stosowanie się do zaleceń władz norweskich odnośnie bezpieczeństwa. W sytuacji zaobserwowania dziwnie zachowujących się osób lub podejrzanych przedmiotów bez opieki prosimy o niezwłoczny kontakt z policją norweską /alarmowy numer telefonu 112, bezpośredni 02800/. Sugerujemy, by osoby wyjeżdżające do Norwegii bieżąco monitorowały sytuację w Norwegii i zarejestrowały swoją podróż w systemie Odyseusz – https://odyseusz.msz.gov.pl/. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia prosimy o kontakt na telefon alarmowy Ambasady: 00 47 913 377 57.

Komunikat jest ważny do odwołania.

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 0 33 19 kwietnia, 2017 News, Turystyka Kwiecień 19, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.