Polacy i blokada alkoholowa montowana w autach

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Polacy i blokada alkoholowa montowana w autach
Posted by

Polacy i blokada alkoholowa montowana w autach

Blokada alkoholowa powstrzyma pijanych kierowców?

 

Kierowca, który stracił prawo jazdy z powodu prowadzenia auta pod wpływem alkoholu, może odzyskać uprawnienia. Jest jeden warunek – w jego samochodzie musi zostać zainstalowana blokada alkoholowa. Czy to rozwiązanie okaże się skuteczne?

Blokady montowane w autach mają uniemożliwiać uruchomienie silnika, jeśli zawartość alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę wynosi co najmniej 0,1 mg/dm3 – będzie trzeba dmuchać w alkomat znajdujący się w urządzeniu. Niestety, pomysł instalowania blokad alkoholowych tylko pozornie wydaje się dobry.

„W sieci jest przedstawionych wiele metod oszukiwania alkotestów. Najpopularniejsza polega na tym, że dmucha w niego trzeźwy pasażer. Zaproponowane rozwiązanie nie przyniesie dużych korzyści” – mówi serwisowi infoWire.pl Krzysztof Panek z redakcji „Transport i Komunikacja”.

W Polsce nie ma jeszcze szczegółowych przepisów pozwalających zakładać blokady. Na dzisiaj wiadomo, że skorzystać z nich będzie można po upływie co najmniej połowy zasądzonego okresu, w którym obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdu (w przypadku kierowców mających dożywotni zakaz – po minimum 10 latach od wyroku).

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

2 0 1429 14 września, 2015 News, Prawo 14 września, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.