Polacy i ich aktywność fizyczna na urlopie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Polacy i ich aktywność fizyczna na urlopie
Posted by

Polacy i ich aktywność fizyczna na urlopie

Aktywności fizycznej urlop nie dotyczy

Wielu z nas wydaje się, że podczas urlopu „wreszcie możemy odpocząć” i nie robić prawie nic. Z aktywności fizycznej nie należy jednak rezygnować. Zamiast leżeć do góry brzuchem, warto spędzić wolne dni aktywnie.

Sport powinno się uprawiać przez cały rok. Poprawia to samopoczucie, efektywność, a przede wszystkim przynosi korzyści zdrowiu. W czasie urlopu często nie chcemy jednak o tym pamiętać. To błąd. Jeśli pozostaniemy aktywni fizycznie, na pewno wrócimy do pracy bardziej wypoczęci, zrelaksowani i pełni zapału.

Nie zapominajmy także o niechcianych konsekwencjach braku ruchu. „Wizja np. zrzucania kilku kilogramów po urlopie nie jest najlepsza” – mówi serwisowi infoWire.pl trener osobisty Piotr Wasil z Medical Fitness.

Jeszcze przed pierwszym dniem wolnym dobrze jest ustalić sobie, ile czasu dziennie będziemy poświęcać na sport. W dużym stopniu powinno to zależeć od tego, jaki mamy zawód. Osoby pracujące umysłowo zwykle potrzebują więcej ruchu niż pracownicy fizyczni.

Jeśli urlop spędzamy poza domem, możemy dopasować formę naszej aktywności do miejsca, w którym akurat przebywamy. W górach naturalne będą między innymi wycieczki piesze, nad morzem – pływanie. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, pamiętajmy, żeby rzeczywiście ćwiczyć. „Aktywność fizyczna jest lepszą formą wypoczynku niż brak aktywności” – zauważa ekspert.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

2 0 1686 02 kwietnia, 2016 Ciekawostki, News, Sport, Zdrowie 2 kwietnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.