Polacy kodują podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Polacy kodują podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania
Posted by

Polacy kodują podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania

Cała Polska koduje podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania

 

Już w najbliższą sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie. Wydarzenie będzie okazją do pochwalenia się imponującymi planami na tegoroczne obchody tego święta programistów. Między 10 a 18 października w całym kraju odbędą się setki wydarzeń organizowanych przez pasjonatów i promotorów uczenia się kompetencji cyfrowych.

„Już w tym momencie na mapie CodeWeek.eu jest więcej polskich wydarzeń niż rok temu” – mówi Jarosław Lipszyc, prezes Fundacji Nowoczesna Polska organizującej krajową edycję Tygodnia Kodowania – „Obecnie jest ich ponad 550, codziennie dodawanych jest kilkadziesiąt nowych”. Swoje wydarzenia licznie zgłaszają grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki, domy kultury, centra doskonalenia nauczycieli, start-upy i duże firmy.

„Kodowanie jest dla wszystkich, dlatego wspieramy organizację wydarzeń programistycznych wszędzie, w całej Polsce. Taki ogólnokrajowy zasięg stworzyliśmy razem z »Mistrzami Kodowania«, programem, który zaraża pasją do kodowania wielu nauczycieli i uczniów” – tłumaczy Blanka Fijołek, polska ambasadorka Tygodnia Kodowania i CSR & Sponsorship Senior Manager w Samsung Electronics Polska. – „Teraz to oni przekazują swoją pasję innym uczestnikom zajęć. Bardzo cieszy mnie także ogromne zaangażowanie przedszkoli z rozpoczętego dopiero miesiąc temu programu »Mistrzowie Kodowania Junior« – to prawdziwe lokomotywy Europejskiego Tygodnia Kodowania!”

Na zainteresowanych czekają m.in. otwarta strefa kodowania na sali ekspozycyjnej w Centrum Nauki Kopernik, warsztaty dla dziennikarzy organizowane przez Fundację Media 3.0, hackathon na Politechnice Warszawskiej czy warsztaty w Creative Clubach. Podsumowaniem Tygodnia Kodowania będzie Piknik Koderów oraz debata ekspercka „Jaka jest przyszłość nauki programowania w Polsce”, która odbędzie się 16 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Zawsze aktualna pełna lista wydarzeń wraz z dodatkowymi informacjami jest dostępna na stronie http://events.codeweek.eu. Wiele informacji organizatorzy umieszczają także na polskiej stronie http://codeweek.org.pl oraz na profilach w mediach społecznościowych – https://twitter.com/codeweekpl i https://www.facebook.com/CodeWeekPL.

Polskim koordynatorem tegorocznego Tygodnia Kodowania jest Fundacja Nowoczesna Polska, natomiast głównym partnerem został program „Mistrzowie Kodowania”. Działania są dofinansowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Partnerami działań są: Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Stowarzyszenie Talent, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Media 3.0 oraz Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki. Polskimi ambasadorami akcji zostali Blanka Fijołek z Samsung Electronics Polska i Kamil Sijko z Fundacji CoderDojo.

***

O programie „Mistrzowie Kodowania”

„Mistrzowie Kodowania”, flagowy program edukacyjny firmy Samsung Electronics Polska, który realizowany jest we współpracy ze szkołami podstawowymi, gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnymi, ma na celu rozwijanie nowoczesnego systemu edukacji w Polsce. Opiera się na lekcjach programowania m.in. w intuicyjnym języku Scratch, który dzięki obrazkowemu interfejsowi jest idealny dla młodszych dzieci. Do tej pory umiejętności programistyczne pod okiem ponad 1300 nauczycieli rozwinęło blisko 50 000 dzieci z 630 szkół w całej Polsce, a wraz z kolejną edycją liczby te wzrosną do około 3000 nauczycieli i 100 000 uczniów z 1200 szkół.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

2 0 1047 12 października, 2015 Kalendarium, Nauka i badania, News, Polska 12 października, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.