Polacy mogą już korzystać z platformy PLUS IP

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Polacy mogą już korzystać z platformy PLUS IP
Posted by

Polacy mogą już korzystać z platformy PLUS IP

Polscy naukowcy mogą już korzystać z platformy PLUS IP

 

Polscy badacze mogą już korzystać ze strony internetowej Polsko-Amerykańskiego Programu Innowacji. To wspólna inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Platforma umożliwia współpracę i kontakt polskiej nauki z amerykańskimi inwestorami.

PLUS IP (Poland – U.S. Innovation Program) to program wsparcia dla uczelni i jednostek badawczych oraz firm innowacyjnych działających w Polsce. „Jego głównym celem jest umożliwienie komercjalizacji wyników badań oraz promocja polskich dokonań na arenie międzynarodowej” – informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Strona internetowa, dostępna pod adresem: www.plusip.nauka.gov.pl, będzie pełniła funkcję platformy, która umożliwi kontakt między obydwiema stronami. Naukowcy mogą zamieszczać na niej opisy swoich innowacji i projektów i zachęcać amerykańskie firmy do zainteresowania się ich badaniami. Możliwy jest również bezpośredni kontakt z zarejestrowanymi na stronie firmami.

Organem zarządzającym PLUS IP będzie Polsko-Amerykańska Rada Innowacji, złożona z przedstawicieli m.in. organizacji rządowych i najważniejszych instytucji naukowych z obydwu państw, m.in.: Stowarzyszenie TOP 500, NCBiR, PAN, PARP oraz Komitet Polityki Naukowej. W ramach PLUS IP utworzony zostanie również fundusz kapitałowy złożony ze środków unijnych oraz funduszy prywatnych. Pieniądze będą przeznaczane przede wszystkim na rozwój wspólnych innowacji.

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

2 0 998 05 listopada, 2015 Ciekawostki, News Listopad 5, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.