Polacy pod lupą rekrutera

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Polacy pod lupą rekrutera
Posted by

Polacy pod lupą rekrutera

Przyszły pracownik pod lupą rekrutera

Coraz więcej pracodawców, zatrudniając osobę na kluczowe stanowisko, decyduje się sprawdzić jej przeszłość i to zanim nawiąże z nią współpracę. Z punktu widzenia np. instytucji finansowej taki proces jest niezbędny, aby obdarzyć zaufaniem pracownika, który będzie zajmować kluczową pozycję w danej organizacji.

Jak mówi newsrm.tv Michał Lewandowski z Diverse Consulting Group, podstawowym dokumentem w rekrutacji jest CV. Często wzbogacane z certyfikatami oraz referencjami od poprzednich pracodawców. W praktyce, aby zatrudnić nową osobą, wystarczy jej dowód osobisty i oświadczenie. Kolejnym etapem jest okres próbny.

Jednak dla wielu pracodawców to za mało. Przeszłość osób, zatrudnionych na stanowiskach takich jak Administrator systemów/bazy danych, Programista, czy w końcu Dyrektor Oddziału Banku, lub w jakiejkolwiek innej roli z dostępem do aktywów wrażliwych firmy, powinna być sprawdzona, m.in. w bazie danych Rejestru Karnego i Rejestru Dłużników. Sam okres próbny może bowiem nie wystarczyć do weryfikacji tego, czy pracownik naprawdę jest tym, za kogo się podaje.

Podczas gdy skrupulatna weryfikacja „przeszłości” pracowników jest jednym z elementów rekrutacji, np. w USA, Wielkiej Brytanii czy Norwegii, w Polsce ten proces nadal pozostaje dla wielu firm zagadką. O tym jak reagują pracownicy na to, że są „sprawdzani” oraz jakie informacje na temat przeszłości pracownika można sprawdzić w Polsce powiedział newsrm.tv Michał Lewandowski z Diverse Consulting Group.

Źródło: materiały pochodzą ze strony newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

3 0 1125 04 maja, 2016 News, Praca 4 maja, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.