Czy Polacy są eko

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Czy Polacy są eko
Posted by

Czy Polacy są eko

Czy Polacy są eko? Zobacz, co się stanie, jak będziesz oszczędzać jeden kubek dziennie przez 40 lat

 

Na całym świecie wyrzuca się rocznie setki miliardów kubków jednorazowego użytku. Większość z nich wyprodukowana jest z papieru. Oszczędzając jeden kubek dziennie przez 40 lat, pomoglibyśmy zachować: 6 drzew, 672 kilogramy drewna, 86 kilogramów śmieci oraz 18 dni energii dla zasilenia domu . Czy Polacy są świadomi ekologicznie i co robią dla ochrony środowiska?

Ekoświadomi Polacy
Jak wskazują badania przeprowadzone dla Starbucks, tematy ekologii nie są Polakom obce. Aż 63% społeczeństwa deklaruje, że korzystanie z przedmiotów przyjaznych środowisku ma dla nich znaczenie. W grupie badanych kobiet, 67% odpowiedziało, że troska o naturę jest dla nich ważną kwestią. Zaś wśród mężczyzn takie samo zdanie miało 59%. Wiek nie ma znaczenie – i starsi i młodsi jednakowo twierdzą, że przykładają wagę do ochrony środowiska. Co interesujące, największą świadomość ekologiczną wykazują mieszkańcy wsi (66%).
Produkty wielokrotnego użytku jako sposób na ochronę środowiska
Stan naszego otoczenia zależy w dużej mierze od aktywności każdego z nas. Twierdzi tak połowa naszego społeczeństwa . Jednym ze sposobów na ochronę środowiska jest korzystanie z produktów wielokrotnego użytku. Spośród ankietowanych aż 63% stwierdziło, że zna takie produkty. Najbardziej rozpoznawalnymi przedmiotami wielokrotnego użycia są materiałowe torby na zakupy. Wyróżniło je 88% osób w grupie respondentów. Z kolei butelki wielokrotnego użytku wskazało 64% badanych. Trzecie miejsce w tym rankingu zajęły kubki do kawy wielokrotnego użytku – ich znajomość zadeklarowała ponad połowa badanych. Niemal co czwarty Polak kojarzy ekologiczne pieluchy dziecięce.

Znajomość ekologicznych przedmiotów wielokrotnego użytku

wykres 1

Tańsza kawa w „ekokubku”
U Polaków wzrasta nie tylko świadomość produktów, które są przyjazne środowisku, ale również poziom korzystania z nich. Choć wciąż najpopularniejsze są ekologiczne torby, co piąty z nas korzysta z kubków do kawy wielokrotnego użytku. Dzięki takim zwyczajom możemy lepiej chronić środowisko naturalne. Produkcja czterech papierowych kubków to 373 gramy dwutlenku węgla . Dane światowe wskazują, że do wytworzenia 16 milionów kubków papierowych w USA zużywa się 0,5 miliona kilogramów plastiku, 15 miliardów litrów wody, 6,5 miliona drzew i produkuje 114 milionów kilogramów odpadów .

Polacy, którzy sięgają po kubki do kawy wielokrotnego użytku to zazwyczaj ludzie młodsi, między 15. a 24. rokiem życia (23%). Zwykle są to mieszkańcy miast, którzy częściej piją kawę poza domem.

Używanie ekologicznych przedmiotów wielokrotnego użytku

wykres-2

Badanie TNS przeprowadzone na zlecenie Starbucks w dniach 23.05-28.05.2014 r. na próbie ogólnopolskiej, losowo wybranej, reprezentatywnej grupie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony ekonews.com.pl

Fot: ekonews.com.pl

2 0 2260 31 października, 2014 Ekologia, News 31 października, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.