Polacy szturmują szkoły nauki jazdy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Polacy szturmują szkoły nauki jazdy
Posted by

Polacy szturmują szkoły nauki jazdy

Bum na naukę jazdy. Kto się spóźni nie zdąży zdać w tym roku

 

Polacy szturmują szkoły nauki jazdy. W ostatnim czasie zainteresowanie kursami wzrosło i to znacząco, bo o ok. 30-40 proc. Powód? Zmiany, które wejdą od przyszłego roku sprawią, że kursanci m. in. będą musieli zaliczyć dodatkowe szkolenia. Większe zainteresowanie sprawia, że kursant musi być bardziej elastyczny, żeby zakończyć naukę szybciej. A trzeba będzie jeszcze poczekać na egzamin. Czy jeszcze można zdążyć przed zmianami, które wejdą w 2016?

Kurs nauki jazdy trwa średnio dwa miesiące. Przyszły kierowca musi wyjeździć 30 godzin, jeżeli chce może uczestniczyć w wykładach, to kolejne 30 godzin. Jeżeli kursant chce zakończyć naukę szybko powinien dysponować czasem.

– W związku z tym, że szkoły przeżywają zwiększoną liczbę zainteresowanych nauką jazdy nie ma sytuacji, że instruktorzy siedzą i czekają. Jeżeli ktoś chce zdać jeszcze na obecnych zasadach powinien skończyć kurs jeszcze przed zimą. Trzeba też pamiętać, że na egzamin państwowy też się czeka, dlatego, ja bym już proponował jak najszybciej wybrać szkołę nauki jazdy mówi newsrm.tv Ryszard Smoter, Właściciel szkoły jazdy IMOLA.

Co dokładnie zmieni się od przyszłego roku? Prawo jazdy będzie na próbę, na okres 2 lat. Jeżeli w tym czasie młody kierowca popełni trzy wykroczenia w ruchu drogowym straci uprawnienia do kierowania samochodem. I na tym nie koniec zmian. Obowiązkowy będzie tzw. zielony listek. Pojawią się też dodatkowe ograniczenia jeżeli chodzi o prędkość np. w terenie zabudowanym nie będzie można przekroczyć 50km/h, 80km/h poza terenem zabudowanym oraz 100km/h na dwujezdniowej drodze ekspresowej i na autostradzie.

Dostanie prawa jazdy będzie też droższe. Od przyszłego roku nie wystarczy już zdać egzamin teoretyczny i praktyczny. Kursant w okresie od czwartego do ósmego tygodnia od momentu otrzymania prawa jazdy będzie musiał uczestniczyć w praktycznym i teoretycznym szkoleniu z zakresu zagrożeń w ruchu drogowym. Kosz to 300 zł.

Źródło: materiały pochodzą ze strony publiku.org
Fot: freeimages.com

1 0 1132 18 maja, 2016 Ciekawostki, News 18 maja, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.