Polacy uczcili Święto Konstytucji Norwegii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Polacy uczcili Święto Konstytucji Norwegii
Posted by

Polacy uczcili Święto Konstytucji Norwegii

Polacy uczcili Święto Konstytucji Norwegii we Fredrikstad

 

Norwedzy uczynili w swym w kraju święto narodowe swoistym wybuchem entuzjazmu i radości. Nie ma chyba innego państwa, w którym tak to wygląda jak robią to Norwedzy! Liczne pochody, organizowane w najmniejszych nawet miejscowościach, przyciągają tłumy osób, a muzyka orkiestr i śmiech słychać aż do wieczora.

W tym roku Polacy zostali ponownie zaproszeni przez Gminę Fredrikstad do udziału w świętowaniu największego norweskiego święta i do uczestnictwa w pochodzie 17-sto majowym. Zaproszenie traktujemy jako wielkie wyróżnienie. Liczna grupa Polaków brała udział w pochodzie. Było zabawnie, dziękujemy bardzo serdecznie uczniom Sobotniej Szkoły Polskiej we Fredrikstad ich rodzicom oraz wszystkim rodakom uczestniczącym w pochodzie. Był to miły ukłon w stronę naszych norweskich gospodarzy, wyraziliśmy w ten sposób szacunek dla ich patriotyzmu i gościnności z której tak obficie korzystamy. Była to również wspaniała okazja, aby zaprezentować barwność, liczebność i różnorodność Polaków mieszkających w Norwegii.

Fot: Den Polske Lørdagskolen i Fredrikstad (szkolapolska.com.pl)
Źródło: Den Polske Lørdagskolen i Fredrikstad (szkolapolska.com.pl)

0 0 1389 20 maja, 2015 News, Rozmaitości 20 maja, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.