Polacy w pierwszej dziesiątce European Rover Challenge

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Polacy w pierwszej dziesiątce European Rover Challenge
Posted by

Polacy w pierwszej dziesiątce European Rover Challenge

Siedem polskich łazików w pierwszej dziesiątce European Rover Challenge

 

W pierwszej dziesiątce najlepszych łazików, które walczyły w zawodach European Rover Challenge znalazło się aż siedem zespołów z Polski. Najlepszy z nich zespół #next z Politechniki Białostockiej wywalczył 420,2 pkt. i zajął drugie miejsce. Na pierwszym i trzecim znalazły się drużyny z Kanady. Na dziesiątym zespół ze Stanów Zjednoczonych.

Najlepsze trzy zespoły poznaliśmy w niedzielę podczas zakończenia w Podzamczu drugiej edycji zawodów European Rover Challenge. W kolejnych dniach na stronach internetowych konkursu opublikowano szczegółowe wyniki, uzyskane przez drużyny z całego świata.

Zwycięska drużyna z kanadyjskiego University of Saskatchewan zdobyła 456,5 pkt. Zajmujący drugie miejsce łazik #next z Politechniki Białostockiej wywalczył 420,2 pkt. Plasująca się na trzecim miejscu drużyna z kanadyjskiego McGill University uzyskała 367,8 pkt.

Na kolejnych miejscach znalazło się aż sześć polskich drużyn. PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej otrzymał 320,7 pkt; zespół IMPULS z Politechniki Świętokrzyskiej 269,5 pkt; drużyna Continuum z Wrocławia 265 pkt; opolski Kameleon uzyskał 246,5; kielecki zespół FUPLA wywalczył 243,5 pkt., a Cud Team z Poznania 236 pkt. Na dziesiątym miejscu znalazła się amerykańska drużyna Mars Rover Design Team, która w pięciu konkurencjach zdobyła 233,4 pkt.

European Rover Challenge to prestiżowe zawody robotów marsjańskich, skonstruowanych przez studenckie zespoły. Druga edycja konkursu odbyła się na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu w gminie Chęciny.

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i zbudowanie łazika marsjańskiego, który zmierzy się w pięciu konkurencjach terenowych, polegających m.in. na pobraniu próbki gleby, naprawach serwisowych czy dostarczeniu pakietu medycznego rannemu astronaucie.

ERC są europejską wersją odbywającej się w Stanach Zjednoczonych (Utah) znanej już w świecie nauki imprezy University Rover Challenge. ERC po raz pierwszy zorganizowano w 2014 roku również w Podzamczu. W pierwszej edycji zawodów udział wzięło 10 drużyn z czterech kontynentów. Zwyciężył zespół z Politechniki Wrocławskiej z łazikiem Scorpio.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia był serwis PAP – Nauka w Polsce.

Szczegółowe wyniki zawodów są dostępne na stronie internetowej.

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

1 0 384 10 września, 2015 Nauka i badania, News Wrzesień 10, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.