Polacy zakładają firmy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Polacy zakładają firmy
Posted by

Polacy zakładają firmy

Są pieniądze na zakładanie firm w 2015 roku. Duże pieniądze

 

Masz pomysł na biznes, ale brakuje Ci kapitału na jego realizację? Wbrew utartym stereotypom możliwości sfinansowania startu w biznesie nie brakuje. Blisko 27 tys. nowych firm może powstać w 2015 roku tylko z puli przygotowanej na bezzwrotne dotacje z urzędów pracy – wynika z danych, do których dotarł Bankier.pl. A to tylko jeden z wielu sposobów zdobycia środków na założenie firmy w tym roku.

Są pieniądze dla przedsiębiorczych i wystarczy trochę wysiłku, by po nie sięgnąć. Obok popularnych bezzwrotnych dotacji z urzędu pracy, na młodych przedsiębiorców czeka w tym roku pula ponad 150 mln zł preferencyjnych pożyczek na zakładanie biznesów. W ramach programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”, studenci i absolwenci mogą sięgnąć po maksymalnie 75 tys. zł.

Osoby z pomysłami w sektorze IT mogą po pieniądze wybrać się do inkubatorów technologicznych. Podmioty te w jeden pomysł mogą zainwestować nawet 200 tys. euro, obejmując nie więcej niż 50% udziałów. Jak dowiedział się Bankier.pl pulą wolnych środków na inwestycje w perspektywiczne startupy wciąż dysponują takie podmioty jak AIP Seed Capital, Akcelerator Innowacji NOT czy IdeaLab. Na ciekawe pomysły czekają także inwestorzy zrzeszeni w sieciach aniołów biznesu. Są to osoby fizyczne lub przedsiębiorcy, którzy inwestują w przedsięwzięcia na wczesnym etapie ich rozwoju. Tylko w ramach PSAB-I aniołowie biznesu zadeklarowali około 300 mln zł na inwestycje w start-upy o wysokim potencjale wzrostu – wynika z danych uzyskanych przez Bankier.pl. Młodych przedsiębiorców zapraszają do zgłaszania projektów także przedstawiciele sieci AMBER czy Lewiatan Business Angels.

– Przyznanie wsparcia dla początkującego przedsiębiorcy i jego wysokość zależy od wielu czynników. Dla anioła biznesu obok pomysłu najważniejsze są kompetencje zespołu, który ma ideę wcielić w życie. Nawet najbardziej innowacyjny projekt jest bowiem niewiele wart bez odpowiednich ludzi – tłumaczy Grzegorz Marynowicz. – Paleta możliwości dla osób przedsiębiorczych jest duża, toteż zarówno twórca innowacyjnej technologii, jaki i pomysłodawca przysłowiowego warzywniaka mają szansę na pozyskanie w 2015 roku finansowego zastrzyku – mówi Grzegorz Marynowicz, analityk portalu Bankier.pl.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

1 0 346 04 lutego, 2015 Biznes, News Luty 4, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.