Polscy gimnazjaliści żyją zdrowo

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Polscy gimnazjaliści żyją zdrowo
Posted by

Polscy gimnazjaliści żyją zdrowo

Polscy gimnazjaliści uczą się jak „żyć smacznie i zdrowo”

Trwa kolejna edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Do tej pory, aż 40% gimnazjów z całej Polski zgłosiło swój udział w programie. Na szczęście, pozostałe szkoły nadal mają szansę na zmianę nawyków żywieniowych młodzieży, wystarczy zamówić bezpłatny zestaw edukacyjny!

Edukujemy młodych!

„Żyj smacznie i zdrowo” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród nauczycieli, jak i samych uczniów. Do tej pory 2976 nauczycieli zgłosiło 3000 szkół (4219 klas, czyli 75919 uczniów). Zdrowe odżywianie nie jest już tylko zjawiskiem spowodowanym modą, a rzeczywistym wzrostem świadomości w społeczeństwie. Coraz więcej ludzi odrzuca złe nawyki, zaczyna odżywiać się racjonalnie i wprowadza ruch fizyczny do swojej codzienności. Taki scenariusz warto realizować w życiu jak najwcześniej!

Jak dołączyć do programu?

Zgłoszenie do programu jest proste. Wystarczy, że nauczyciel gimnazjum wypełni formularz na stronie internetowej www.zyjsmacznieizdrowo.pl. Już w ciągu kilku dni na szkolny adres, zostaną dostarczone bezpłatne materiały dydaktyczne opracowane przez grono specjalistów. Zestaw przeznaczony jest do przeprowadzenia lekcji w trzech klasach. Zawiera między innymi scenariusze dla nauczycieli, plansze informacyjne do szkół czy książeczki kucharskie dla uczniów.

Nagrody dla szkół czekają!

Szkoły mogą także wygrać cenne nagrody: wyposażenie w klasę multimedialną, tablice multimedialne czy laptopy. Szansą jest udział w nieobowiązkowym konkursie organizowanym w ramach projektu „Żyj smacznie i zdrowo”. Polega on na zorganizowaniu przez uczniów i nauczycieli interesującego wydarzenia społecznego związanego z ideą programu. Zdjęcia zdarzenia wraz z opisem należy załączyć do zgłoszenia konkursowego, które jest dostępne na stronie internetowej projektu.

Zwycięska drużyna, oprócz klasy multimedialnej wygra wycieczkę do Warszawy, podczas której będzie uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach kulinarnych. Pozostali wyróżnieni zostaną odwiedzeni przez organizatorów programu i tancerzy z programu You Can Dance. W trakcie wizyty gimnazjaliści będą mogli wysłuchać rad dietetyka, a nawet skonsultować się z nim. Wizytę podsumuje warsztat taneczny z profesjonalistami oraz wręczenie nagród.

Program „Żyj smacznie i zdrowo” został objęty wieloma patronatami honorowymi i społecznymi. Akcję wspiera Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Polskie Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacja Klubu Szefów Kuchni.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

3 0 543 20 stycznia, 2017 News, Rozmaitości, Zdrowie 20 stycznia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.