Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Polska Szkoła w Porsgrunn
Posted by

Polska Szkoła w Porsgrunn

Uroczyste otwarcie Szkoły Społecznej i Przedszkola im. Marka Grechuty w Porsgrunn w regionie Telemark

Licznie przybyli goście, w tym przedstawiciele polskich i norweskich władz, wzięli udział w otwarciu szkoły i przedszkola w dniu 5 listopada br.

W trakcie uroczystości Dyrektor Biura do Spraw kontaktu z Polakami za Granicą w Kancelarii Prezydenta RP Pan Kazimierz Kuberski odczytał list od Prezydenta RP skierowany do wszystkich gości i kadry nauczycielskiej.

Ambasadę RP w Oslo reprezentował chargé d’affaires Marian Siemakowicz oraz Konsul Sławomir Kowalski. Obecni byli także przedstawiciele władz norweskich: Burmistrz Porsgrunn, szef komuny Porsgrunn i szef komuny Skien.

Zaproszeni goście zostali powitani przez dzieci piosenkami, wierszami i występami aktorskimi. Pani Dyrektor Katarzyna Baranowska podkreśliła, że powstanie polskiej szkoły było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, owocnej współpracy z administracją w kraju i wsparciu norweskich władz lokalnych.

W szkole i przedszkolu, otwartych w każdą sobotę, uczy się około 40 dzieci. Nauka rozpoczęła się już w końcu sierpnia br. Oprócz edukacji zgodnej z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej szkoła oferuje dzieciom szeroką ofertę zajęć dodatkowych.

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 0 897 14 listopada, 2016 Edukacja, Nauka i badania, News, Przewodnik 14 listopada, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.