Polsko-norweska współpraca

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Polsko-norweska współpraca
Posted by

Polsko-norweska współpraca

Polsko-norweska współpraca – ochrona środowiska

Polsko-norweska współpraca w dziedzinie ochrony środowiska oraz promowanie efektów osiąganych dzięki realizacji projektów współfinansowanych z funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego to główne tematy roboczego spotkania wiceministra środowiska Janusza Ostapiuka z Ambasadorem Królestwa Norwegii w Polsce Karstenem Klepsvikiem.

Ambasador Klepsvik wyraził uznanie dla dotychczasowych osiągnięć Polski w ochronie środowiska. Jego zdaniem nasz kraj efektywnie wykorzystuje przyznane fundusze. – Projekty w Polsce są realizowane na czas i przynoszą założone efekty – podkreślił. Dowodem uznania dla sprawności działania resortu środowiska jest przyznanie w ramach obecnej perspektywy 180 milionów euro. Kwota ta jest wyższa niż alokacja większości poszczególnych państw otrzymujących wsparcie z funduszy norweskich i EOG.

Minister Ostapiuk podziękował stronie norweskiej za efektywną współpracę, która przyczyniła się do poprawy stanu środowiska w Polsce. – Jesteśmy pełni determinacji, aby również obecna perspektywa funduszy norweskich zakończyła się sukcesem – zapewnił wiceminister. Dotychczas podpisano 28 umów z beneficjentami, kolejnych 96 zostanie zawartych w najbliższych miesiącach.

Obaj rozmówcy zgodzili się, że konieczna jest ścisła współpraca nad ukazywaniem opinii publicznej, zarówno w Polsce, jak i Norwegii, efektów osiąganych dzięki funduszom norweskim i EOG.

Fot: Ministerstwo Środowiska
Źródło: materiały pochodzą ze strony ekogroup.info | ekologia | recykling

Polecamy artykuły:

Sztuczne słońce nad norweskim Rjukan (VIDEO)
Eko-wakacje dla każdego
BERGSON poleca skandynawskie szczyty (VIDEO)
Grupa ARCHIPELAG dla klimatu – Festiwal Innowacji 2013

4 0 626 21 maja, 2014 Ekologia, News 21 maja, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.