Polsko-norweska współpraca

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Polsko-norweska współpraca
Posted by

Polsko-norweska współpraca

Polsko-norweska współpraca – ochrona środowiska

Polsko-norweska współpraca w dziedzinie ochrony środowiska oraz promowanie efektów osiąganych dzięki realizacji projektów współfinansowanych z funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego to główne tematy roboczego spotkania wiceministra środowiska Janusza Ostapiuka z Ambasadorem Królestwa Norwegii w Polsce Karstenem Klepsvikiem.

Ambasador Klepsvik wyraził uznanie dla dotychczasowych osiągnięć Polski w ochronie środowiska. Jego zdaniem nasz kraj efektywnie wykorzystuje przyznane fundusze. – Projekty w Polsce są realizowane na czas i przynoszą założone efekty – podkreślił. Dowodem uznania dla sprawności działania resortu środowiska jest przyznanie w ramach obecnej perspektywy 180 milionów euro. Kwota ta jest wyższa niż alokacja większości poszczególnych państw otrzymujących wsparcie z funduszy norweskich i EOG.

Minister Ostapiuk podziękował stronie norweskiej za efektywną współpracę, która przyczyniła się do poprawy stanu środowiska w Polsce. – Jesteśmy pełni determinacji, aby również obecna perspektywa funduszy norweskich zakończyła się sukcesem – zapewnił wiceminister. Dotychczas podpisano 28 umów z beneficjentami, kolejnych 96 zostanie zawartych w najbliższych miesiącach.

Obaj rozmówcy zgodzili się, że konieczna jest ścisła współpraca nad ukazywaniem opinii publicznej, zarówno w Polsce, jak i Norwegii, efektów osiąganych dzięki funduszom norweskim i EOG.

Fot: Ministerstwo Środowiska
Źródło: materiały pochodzą ze strony ekogroup.info | ekologia | recykling

Polecamy artykuły:

Sztuczne słońce nad norweskim Rjukan (VIDEO)
Eko-wakacje dla każdego
BERGSON poleca skandynawskie szczyty (VIDEO)
Grupa ARCHIPELAG dla klimatu – Festiwal Innowacji 2013

4 0 91 21 maja, 2014 Ekologia, News Maj 21, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.