Polsko-norweski Dialog Strategiczny

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Pogoda

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Pomagamy

Polsko-norweski Dialog Strategiczny
Posted by

Polsko-norweski Dialog Strategiczny

Druga runda polsko-norweskiego Dialogu Strategicznego poświęconego problematyce bezpieczeństwa

Norwegia jest dla nas jednym z najistotniejszych partnerów w dziedzinie bezpieczeństwa – zaznaczył wiceminister Marek Ziółkowski.

Spotkanie poświęcone kontynuacji Dialogu Strategicznego odnoszącego się do  problematyki bezpieczeństwa odbyły się w Oslo w dniu 28.11. Ze strony polskiej udział wzięli Podsekretarz Stanu w MSZ, Marek Ziółkowski oraz Podsekretarz Stanu w MON, Tomasz Szatkowski. Stronę norweską reprezentowali Sekretarz Stanu w MSZ Marit Berger Røsland oraz  Sekretarz Stanu w MON Øystein Bø.

Rozmowy poświęcone były sytuacji bezpieczeństwa w Europie, współpracy dwustronnej i w ramach NATO, polityce bezpieczeństwa UE oraz ‎kontroli zbrojeń i nieproliferacji.

Rozmówcy podkreślili wagę, jaką obydwa kraje przywiązują do rozwijania wzajemnych stosunków. „Norwegia jest dla nas  jednym z najistotniejszych partnerów w dziedzinie bezpieczeństwa. Zbliża nas trzeźwa ocena zagrożeń ze strony Rosji, poparcie dla rozbudowy obecności wojskowej NATO na sojuszniczych flankach oraz wieloletnia współpraca bilateralna” – podkreślił wiceminister Marek Ziółkowski.

‎Wiceszef polskiej dyplomacji z satysfakcją odnotował  przyjęcie przez Norwegię Rządowej Strategii Współpracy z Polską. To trzeci tego typu dokument, obok Strategii współpracy z UE oraz z Niemcami. „Świadczy to o wadze, jaką Oslo przywiązuje do współpracy z Warszawą oraz o bliskości naszych relacji”.

Pierwsze spotkanie formatu odbyło się w kwietniu 2015 r. w podwarszawskim Helenowie.

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 25 30 listopada, 2016 News, Polityka Listopad 30, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Polecamy

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

The crew of ORP on e...
Action anti-smog in...
Can you cut a tree w...
Responsibility for s...
Green production lin...
Natural Energy Fund...
How to increase safe...
Public holidays in D...
Public holidays in A...
Public holidays in G...
More Pins »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.