Polsko-norweski Dialog Strategiczny

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Nasze społeczności

Video

Reklama

My na Twitterze

Polsko-norweski Dialog Strategiczny
Posted by

Polsko-norweski Dialog Strategiczny

Druga runda polsko-norweskiego Dialogu Strategicznego poświęconego problematyce bezpieczeństwa

Norwegia jest dla nas jednym z najistotniejszych partnerów w dziedzinie bezpieczeństwa – zaznaczył wiceminister Marek Ziółkowski.

Spotkanie poświęcone kontynuacji Dialogu Strategicznego odnoszącego się do  problematyki bezpieczeństwa odbyły się w Oslo w dniu 28.11. Ze strony polskiej udział wzięli Podsekretarz Stanu w MSZ, Marek Ziółkowski oraz Podsekretarz Stanu w MON, Tomasz Szatkowski. Stronę norweską reprezentowali Sekretarz Stanu w MSZ Marit Berger Røsland oraz  Sekretarz Stanu w MON Øystein Bø.

Rozmowy poświęcone były sytuacji bezpieczeństwa w Europie, współpracy dwustronnej i w ramach NATO, polityce bezpieczeństwa UE oraz ‎kontroli zbrojeń i nieproliferacji.

Rozmówcy podkreślili wagę, jaką obydwa kraje przywiązują do rozwijania wzajemnych stosunków. „Norwegia jest dla nas  jednym z najistotniejszych partnerów w dziedzinie bezpieczeństwa. Zbliża nas trzeźwa ocena zagrożeń ze strony Rosji, poparcie dla rozbudowy obecności wojskowej NATO na sojuszniczych flankach oraz wieloletnia współpraca bilateralna” – podkreślił wiceminister Marek Ziółkowski.

‎Wiceszef polskiej dyplomacji z satysfakcją odnotował  przyjęcie przez Norwegię Rządowej Strategii Współpracy z Polską. To trzeci tego typu dokument, obok Strategii współpracy z UE oraz z Niemcami. „Świadczy to o wadze, jaką Oslo przywiązuje do współpracy z Warszawą oraz o bliskości naszych relacji”.

Pierwsze spotkanie formatu odbyło się w kwietniu 2015 r. w podwarszawskim Helenowie.

 

Źródło: Ambasada RP w Oslo (oslo.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 623 30 listopada, 2016 News, Polityka 30 listopada, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.