Polsko-norweskie obrady okrągłego stołu

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Polsko-norweskie obrady okrągłego stołu
Posted by

Polsko-norweskie obrady okrągłego stołu

Obrady polsko-norweskiego „okrągłego stołu”

 

Polsko-norweskim rozmowom na temat nowej transzy funduszy norweskich, współpracy w dziedzinie energii, środowiska oraz badań i innowacji, 21 kwietnia w Warszawie, przewodniczyła wiceminister Henryka Mościcka-Dendys.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: sekretarz stanu w MSZ Norwegii Ingvild Næss Stub, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Marceli Niezgoda oraz delegaci polskich i norweskich ministerstw spraw zagranicznych, infrastruktury, gospodarki, środowiska, oraz paliw i energii. W rozmowach uczestniczyli także przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

– Norwegia jest silnym partnerem Polski, zarówno w relacjach dwustronnych jak i wielostronnych, a także w polityce bezpieczeństwa. Ważna i stabilna jest nasza współpraca w zakresie energetyki – podkreśliła wiceminister Mościcka-Dendys.

– Dzięki bardzo efektywnemu zarządzaniu, Polska jest naszym najlepszym partnerem w realizacji projektów z funduszy norweskich. Chcielibyśmy, by współpraca nad nimi w kolejnej transzy 2015-2020 jeszcze lepiej odzwierciedlała potrzeby rozwojowe Polski – zaznaczyła Ingvild Næss Stub.

Rozmowy dotyczyły projektów wzmacniających efektywność energetyczną, rozwój technologii przyjaznych dla środowiska i spełniających wymogi europejskiej polityki energetycznej i klimatycznej. Za szczególnie istotne uznano współpracę w dziedzinie badań i innowacji, w tym nauk inżynieryjnych.

Norwegia przewiduje również poszerzenie współpracy w zakresie transgranicznych projektów m.in. z Ukrainą, zwłaszcza w formule Funduszy Współpracy Dwustronnej. Jako nowy obszar współpracy w dziedzinie projektów z funduszy norweskich wskazano też naukową współpracę na Arktyce. – Doceniamy silną obecność naukową Polski i wyniki prac Stacji Polarnej na Svalbardzie – stwierdziła min. Stub.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 1089 23 kwietnia, 2015 News, Polityka, Rozmaitości 23 kwietnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.