Produkcja przemysłowa w Norwegii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Video

My na Twitterze

Produkcja przemysłowa w Norwegii
Posted by

Produkcja przemysłowa w Norwegii

Produkcja przemysłowa w Norwegii w maju 2014 r.

Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w maju 2014 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii spadła w porównaniu do analogicznego okresu 2013 r. o 4,0% (w kwietniu wzrosła o 3,2% r/r). W stosunku do kwietnia 2014 r. produkcja spadła o 5,9%.

Głównym źródłem negatywnej dynamiki produkcji sprzedanej przemysłu w norweskiej gospodarce w maju 2014 r. był znaczący, 11,4-proc. spadek w sekcji wydobycia oraz usług powiązanych, która odpowiada za ponad 70% wartości norweskiej produkcji sprzedanej ogółem.

Produkcja przemysłowa w Norwegii, generujące niemalże 23% ogółu produkcji, odnotowało 2,4-proc. wzrost r/r. Wśród głównych działów przetwórstwa przemysłowego najszybciej rosła produkcja maszyn i urządzeń (wzrost o 9,1%), metali, a także żywności, napojów oraz wyrobów tytoniowych (obie kategorie wzrosły o 4,7% r/r).

Wśród pozostałych sekcji elektryczność, gaz i para wodna odnotowało wzrost o 15,9%, podczas gdy górnictwo i wydobywanie spadło o 3,1% r/r.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Oslo (oslo.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Polecamy artykuły:

Scandinavian Business Club
Targi VVS-Dagene
Elektrownia Siekierki dofinansowana
Darmowy kurs przedsiębiorczości

2 0 782 14 lipca, 2014 Biznes, News 14 lipca, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Przelicz waluty

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Reklama

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaNorwegia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.